Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Prostor

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

pozdrav pro ELEKTRO

Příspěvek od martin11 »

....elektro zdravím ... a dávám bodík....ptal jsem se KACHA....a to co jsi napsal jsem chtěl slyšet od něho....bohužel ani písmenko...třeba v SZ.
...myslím , že všichni rozumně vyvýjející se jedinci jsou ve spirále....a otázka byla dost provokativní...já to vím....přímočaře se snad vyvíjí jen politik jedné nejmenované politické strany....tedy i se svojí stranou :roll:
....ale KACHA mě nějak nadzvedl, tak jsem se zeptal...abych ho snáze pochopil....takže ho stále nechápu....asi to je mým přímočarým vývojem....zdravím všechny martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pepo.bn »

Elektro zdravím ťa . Je to zaujímavý názor , tak že tiež dávam bodík . Len by ma zaujímala definýcia téj ,,hranice'' toho dobrého a zĺého , preto že to čo je dobré pre mňa , nemusí byť dobré aj pre teba a naopak . Vieš si predstaviť , čo to spraví s tou pomyselnou špirálou , ak nás bude viac a každý z nás bude mat pritom tu ,,hranicu'' niegde inde (čo je mimochodom velmi pravdepodobné) ? PePo


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
Elektro
Zasloužilý člen
Příspěvky: 434
Registrován: čtv 19 črc 2007 11:52
Bydliště: Banskobystrický kraj
Dal: 3 poděkování
Dostal: 3 poděkování

Příspěvek od Elektro »

pepo.bn píše:Elektro zdravím ťa . Je to zaujímavý názor , tak že tiež dávam bodík . Len by ma zaujímala definýcia téj ,,hranice'' toho dobrého a zĺého , preto že to čo je dobré pre mňa , nemusí byť dobré aj pre teba a naopak . Vieš si predstaviť , čo to spraví s tou pomyselnou špirálou , ak nás bude viac a každý z nás bude mat pritom tu ,,hranicu'' niegde inde (čo je mimochodom velmi pravdepodobné) ? PePo
Hodnotu na stupnici špirály neurčuje žiadny tvor. Je daná univerzom (pre pochopenie nulový bod je daný rovnováhou medzi chaosom a harmoniou, alebo v preklade medzi dobrom a zlom, či medzi pozitívnou a negatívnou energiou.) A samotné smerovanie na špirále určuje jedinec, svojimy slobodnými rozhodnutiami, konaním či myšlienkami. Tieto činnosti jedinca určujú len smer a rýchlosť postupu po špirále.


pepo.bn
Zasloužilý člen
Příspěvky: 611
Registrován: úte 17 črc 2007 23:02
Bydliště: Slovensko

Příspěvek od pepo.bn »

Elektro píše:
pepo.bn píše:Elektro zdravím ťa . Je to zaujímavý názor , tak že tiež dávam bodík . Len by ma zaujímala definýcia téj ,,hranice'' toho dobrého a zĺého , preto že to čo je dobré pre mňa , nemusí byť dobré aj pre teba a naopak . Vieš si predstaviť , čo to spraví s tou pomyselnou špirálou , ak nás bude viac a každý z nás bude mat pritom tu ,,hranicu'' niegde inde (čo je mimochodom velmi pravdepodobné) ? PePo
Hodnotu na stupnici špirály neurčuje žiadny tvor. Je daná univerzom (pre pochopenie nulový bod je daný rovnováhou medzi chaosom a harmoniou, alebo v preklade medzi dobrom a zlom, či medzi pozitívnou a negatívnou energiou.) A samotné smerovanie na špirále určuje jedinec, svojimy slobodnými rozhodnutiami, konaním či myšlienkami. Tieto činnosti jedinca určujú len smer a rýchlosť postupu po špirále.
Musím uznať , je to velmi dobrá odpoveď , takže máš další bodík . Je len na škodu veci , źe tákto definovaná ,,hranica'' neplatí univerzálne a to pre všetkých bez rozdielu . PePo


Nič nie je nemožné , stačí len chcieť a vedieť ako na to !
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Příspěvek od Akord »

kacha píše:
Akord píše:Kacha, to, co ve Tvém príspevku považuji za chybné zvýrazňuju velkým písmem:
Vyser se ,už konečně, s prominutím, na TEORIE NA KTERÝCH STAVÍŠ SVÉ NÁZORY, či ze kterých odvozuješ možné či nemožné eventuality o přírodní filosofii. OTEVŘI,prosím,svoji MYSL A ZAPOMEŇ na vše co provází aktuální fyzikální teorie jejichž základem je pouhopouhá manipulace s matematickými symboly.


Ha ,ha ,ha ,blbečku . Věř na duchy akorde a vyděláš si kozí bobky. Co tak vlastními slovy vyjádřit podstatu , pro Tebe, nepochopitelného náhledu na EM teorii. A opravdu se už konečně vyser na aktuální fyzikální teorie o stavbě světa. Začni používat vlastní ,pokud Ti nějaký zbyl,rozum. Mám právě takový ,historicky vzato a ve vztahu s Tebou konverzačně podložený pocit ,že jsi s jistotou hraničící s aktuální teorií o EM poli zcela jistě pacientem legendárního Dr. Chocholouška. Doporučuji ovšem mnohem účinnější léčbu a to klystýr od Dr. Grínštajna - minimální dávkování 25 hodin denně.
Tyhle vety mi pripomínají neco jako Brownuv pohyb. Velkými písmeny jsem predtím napsal, že:
1. Nic nevíš o teoriích a myšlenkách, na kterých stojí mé názory, co považuju za aktuální, a už se ukvapuješ s výroky do vetru. Otevírat mysl, nebo zapomínat na požádání není podle mne výsada človeka ale spíš robota.
2. Nic mi neríká oslovení blbečku, bobky a Chocholoušek. Dávno jsi odmítl pokus o vecnou diskusi a Tvuj zpusob konverzace není ničím, co by me nejak zaujalo. Mám obavu, že podobným zpusobem presvedčuješ i prírodu.


kacha
Stálý člen
Příspěvky: 84
Registrován: pon 15 led 2007 20:29
Bydliště: Ostrava
Dostal: 2 poděkování

Prostor - oziveni mrtvoly jakehokoliv pole

Příspěvek od kacha »

Nejdříve otázka: Už má kdokoliv z Vás jakékoliv praktické aplikace související s Overunity či s magnetickými motory? Prvotní nadšení z Vás jak jest zřejmé pomalu a jistě vyprchává. Asi jste zjistili,že nejde o snadno pouze nadšením řešitelný problém .,byť na první pohled se tak jevícím.. Nikdo kdo o podstatě této problematiky ví mnohem více než main stream oficiální vědy,Vám jak předpokládám,nic sdělovat nebude. Důvody nemusí být zcela jednoznačně komerční Pokud mohu mluvit za sebe,tak pro mě existují jako hlavní důvody toho proč se nezmiňuji o podstatě čehokoliv co souvisí s tímto webem jediné: Nejste , včetně mě ,jako lektora, připraveni ,a budu rád ,když se v tomto názoru zmýlým, zcela připraveni posoudit ,že aktuální fyzikální teorie o stavbě světa jsou zcela povrchní a ve svém důsledku jsou primární příčinou bídy ,nesvobody a strádání.
Já jsem ovšem nade vší mnou naznačené,permanentní optimista. Jinak řečeno jsem tzv. neinformovaný pesimista. Toto jest pouze odlehčující vsuvka.Jest pouze otázkou času kdy budu schopen společně s Vámi , realizovat ZPM.- Zero point modul.


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Prostor - oziveni mrtvoly jakehokoliv pole

Příspěvek od martin11 »

...martin11...pravděpodobně již všichni pochopili, že MM je fyzikální nesmysl...a to hlavně díky členům typu KARBAN & spol.i já osobně jsem nešťastý z reakcí tohoto nepohldného hostinského....s tím nic nenadělám...beru oponenturu typu AKORD...a spoustu rad aplikuji v konstrukci toho "magnetického" nesmyslu...z pohledu magnetáře se ani nedivím....mladí nebo nově příchozí...jako " pravdivé"...poznámky pana karbana...automaticky odradí...je to pochopitelné...a to není jen u magnetů....pozoruji to i u jiných temat....většinou rádoby experti...jen tak....plácnou...."ne to nepujde"...a málokdo oduvodní svuj výrok....
...já osobně ...jsem také...pernamentní optimista....ale drží mě v opimismu jen několik lidí....Gromit Akord Akvarius La Poota Karelm Lajoš Iv Ilem...každý z nich NĚco přidal...myšlenku, info, inspiraci...konstrukční radu, výpočet....tem muj mag motor nesmysl se skládá z takového množství detailů, že se to ani nedá popsat...no a najednou ...myšlenka...realná....např...pružina....tak se jako amater../ jsem fotorgaf...pro nezasvěcené../ zeptám...a reakce škodiče...." jsem to říkal.......a ble ble ble ble....viď Karbane...ne aby se zamyslel, jak to chci udělat...a všechny podklady zde jsou....a navrhl....něco...cokoli....dozvídám se , že jsem opravdu technický hovado a karkulka červená....JSEM....já to o sobě vím...ale Karban to tady nemusí stále připomínat....vážím si každého, kdo přijde s čímkoli, co jen nepatrně posune vědění dopředu....pokud jsem na začátku...ptám se....pokud mám výsledky...a chci je zveřejnit....tak je zveřejním....a podělím se i o neuspěch....ale ...slova Páni němajtě boja....mě taky pěkně štvou.....
...vrátím se k dotazu....je někdo kdo hledá zdroj energie v magnetech...???...ano ...Gromit a martin11...o nikom jiném nevim...zdravím všechny spřízněné duše martin11 :lol: p.s. předpokládám, že jako první bude reagovat zase p.K.....


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
gromit
Zasloužilý člen
Příspěvky: 586
Registrován: pát 18 črc 2008 21:37
Bydliště: Hradec Králové
Kontaktovat uživatele:

:)

Příspěvek od gromit »

snad to stihnu...

zapomněl jsi na nanopile a adam.bendu - i když o nich není v poslední době nějak slyšet...

jinak co se týče původního zaměření fóra - hodně se to rozvolnilo (...), tak sem už málokdo ze "starších" posílá původní výsledky.


Když to nejde silou, musí to jít ještě větší silou!
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Prostor - oziveni mrtvoly jakehokoliv pole

Příspěvek od poota »

To martin11: pokusím se Tě potěšit tím, že zklamu Tvoje očekávání, kdože to jako první zareaguje - tedy pokud to stihnu dopsat včas. Hlásím se také k těm (i Karbanem) zatracovaným jedincům, kteří nejsou až do morku kostí přesvědčeni, že MM je naprostý nesmysl.

Ono je totiž velice pohodlné o něčem prohlásit, že to nepůjde. Dokud se to někomu nepodaří, tak se dá vítězoslavně psát: vidíte, já jsem vám to přece říkal už dávno, ale vy jste na mě nedali. No a kdyby se to někomu přece jen podařilo, tak pro začátek se to dá označit za velice podezřelé a nejspíš nějaký rafinovaný podvod, a potom buď jenom mlčet, a nebo prohlásit: no dobře, pro tentokrát to vypadá, že jsem neměl pravdu, ale ještě se taky může ukázat, že je to jenom nějaký fígl. Takže ať už to dopadá, jak chce, je ten, kdo sám sebe hrdě nazývá, "realista", zase za hvězdu. Přitom k tomu nemusí vůbec nic umět ani znát, dokonce ani nemusí pořádně vědět, o čem je vlastně řeč.

Ohledně ZPE jsem se zatím k ničemu příliš objevnému nepropracoval, pouze mám dojem, že může být důležitá přítomnost podtlaku. Možná, že přesnější vyjádření by bylo: změna tlaku média, případně vícenásobně opakovaná. Kdyby byl tento předpoklad správný, dalo by se z toho už ledacos odvodit.

To je zatím asi tak vše, ale rozhodně není všech dní konec, takže další nápady určitě ještě přijdou. Na ně se ovšem musí počkat, protože nápad se nedá vymyslet, k nápadu dojde až tehdy, když jsou k dispozici všechny potřebné informace a zároveň dojde vhodným impulzem k jejich správnému propojení. Zatím tedy sbírejme informace, aby bylo co propojovat. A rozhodně se nedejme znechutit žádným Karbanem, mudroněm či jim podobnými - těm se totiž informace do nápadu propojit nikdy nemohou. Je mi jich líto, ale i tak musím přiznat že mě -p-í-í-í-p-.

Zdravím všechny, kteří mimo toho, že něco vědí, také ještě navíc něčemu věří - poota


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: :)

Příspěvek od martin11 »

...zdravím gromit...doplňuji nanopile adambenda...a omlová¨m se těm , co mě znají , nebo se mnou na tema komunikovali a nejmenoval sem je...

...zdravím poota...
...toto vlákno...PROSTOR...je takové nějaké...poetické...
...reagoval jsem proto , že se zmínilo tema....oživení pole ...atd...
od neděle...t.j 3 dny vlastním knihu... brian greene...Struktura vesmíru...vydavatel Paseka...
...na amatera mého typu...je to dost silný kafe...čte se to jako
sci-fi...čtenář se propadá do prostoru mimo svět...a při spojování jednotlivých temat a myšlenek přicházejí myšlenky vlastní a vlastní pospojování, které může být ve skutečnosti jinak....ale jak...???...i jednotlivé předpoklady ...jsou často domněnky....sice podložené...ALE...??....až dočtu....tak napíšu názor....názor amatera....a nezdolného optimisty v mag motor....dík všem za ..a nejen morální podporu...martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Akord
Zasloužilý člen
Příspěvky: 3133
Registrován: stř 24 led 2007 0:52
Dal: 5 poděkování
Dostal: 28 poděkování

Re: Prostor - oziveni mrtvoly jakehokoliv pole

Příspěvek od Akord »

kacha píše:...že aktuální fyzikální teorie o stavbě světa jsou zcela povrchní a ve svém důsledku jsou primární příčinou bídy ,nesvobody a strádání
To bych nerekl. Tyto príčiny tkví spíše v našem vedomí. Stačí si všimnout, co se stane, když kdosi svou odmenu dostane neoprávnene. Zvykne si na to, a často pak použije všechny své schopnosti, aby to tak pokračovalo.
Problém je v tom, že po svete kolují desítky až stovky zajímave propracovaných fyzikálních teorií alternativních k současné konvenční. Každý tvrdí, ža ta jeho teorie je správná. Pak nezbývá, než se tím prokousávat. Pokud se vyskytnou treba formální, nebo etické díry, pak není divu, že čtenár sáhne po další v seznamu.


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Teorie transfinitna byly vždycky na pomezí

Příspěvek od 1220 »

Na štěstí pro svět , jak říká jeden 2x jmenovaný člen ,štěstí přeje připraveným, není možno porozumět, pokud je převažujícáí orientace člověka levá se vším co k tomu patří.
Teorie by mohla začínat třeba takto:

Na počátku bylo objektivum a subjekt vyznačující se 6 směry který už mohl vnímat.Subjekt v té době měl málo energiie, a trpěl pocitem, že musí být chráněný...........Tak začal kolem sebe a sebou vytvářet platonská tělesa............posléze dospěl k násobnostem a asi 7 úrovním,
v nich se zapouzdřil ......... do určitého tvaru ....... To je "náš" prostor.
V otevřené řeči už to bylo napsáno úplné . Má to tu chybu, že stav před stavem vnímajícího subjektu není uvažován. Pakliže jdete pane Kacha dál,
věřím,že je to přínosné. Aplikace ovšem patří mezi vyhrazená zařízení.
Přeju všem hledačům dostatek odhodlání dovést svoji cestu k těm správným koncům.
K.


kacha
Stálý člen
Příspěvky: 84
Registrován: pon 15 led 2007 20:29
Bydliště: Ostrava
Dostal: 2 poděkování

Cokoliv, co souvisí s pojmem vymezujícím tuto subsložku

Příspěvek od kacha »

Všichni máte samozřejmě pravdu.Někdo problematiku pojímá filozoficky,jiný pseudoprakticky,onen tak onen jinak.Chceme-li se ovšem dopídit něčeho nového prakticky použitelného,nutně potřebujeme vědět více,mnohem více.Jest nutno oprostit se od navenek uzavřeně a vševědomě působící,tvůrčí fantazii omezující dogmatismus ,všech fyzikálně se tvářících ,de facto však ryze matematických teorií. V tomto systému ,který tzv.popisuje realitu,kralují hlavně matematické,ničím důsledně neověřené, životem však obdařené symboly.
Začneme-li se ptát,důsledně,tj. klást ony dětinské trvalé dotazy, a to kdekoliv a v kterékoliv fyzikální teorii, zcela jistě po několika otázkách " Proč" zjistíme nezvratně,že nic nevíme. To ovšem není nic překvapivého,jsme bytosti,které se zřejmě na stavbě tohoto světa nepodíleli. Hroznou a náš druh ohrozující extinkcí je ,že tyto !nicy" nevědomosti jsou nespočitatelné a neklasifikovatelné - nemají jedno společné "NIC" , jsou natolik atomizovány a izolovány,že jsou v každé jednotlivosti světy sami o sobě.


kacha
Stálý člen
Příspěvky: 84
Registrován: pon 15 led 2007 20:29
Bydliště: Ostrava
Dostal: 2 poděkování

Re: Teorie transfinitna byly vždycky na pomezí

Příspěvek od kacha »

Karel m píše:Na štěstí pro svět , jak říká jeden 2x jmenovaný člen ,štěstí přeje připraveným, není možno porozumět, pokud je převažujícáí orientace člověka levá se vším co k tomu patří.
Teorie by mohla začínat třeba takto:

Na počátku bylo objektivum a subjekt vyznačující se 6 směry který už mohl vnímat.Subjekt v té době měl málo energiie, a trpěl pocitem, že musí být chráněný...........Tak začal kolem sebe a sebou vytvářet platonská tělesa............posléze dospěl k násobnostem a asi 7 úrovním,
v nich se zapouzdřil ......... do určitého tvaru ....... To je "náš" prostor.
V otevřené řeči už to bylo napsáno úplné . Má to tu chybu, že stav před stavem vnímajícího subjektu není uvažován. Pakliže jdete pane Kacha dál,
věřím,že je to přínosné. Aplikace ovšem patří mezi vyhrazená zařízení.
Přeju všem hledačům dostatek odhodlání dovést svoji cestu k těm správným koncům.
K.
To co říkáte ovšem znamená ve svém důsledku jakýsi prvotní akt stvoření. To jest počátek čehokoliv. Co když neexistuje žádný počátek a žádný konec? Naše mysl se těžko s nečím takovým dokáže vyrovnat. Hlavně proto,že zcela jistě víme kdy a kde jsme se narodili. Nevíme však kam se naše podstata přesune po naší smrti. Náš názor jest touto, nám nedostupnou informací, značně ovlivněn a zdá se býti přirozenou myšlenka o definitivní konečnosti naší existence. Nepodléhejme tomu co se tak jeví - jako jednou definitivně určené. Máme mnohem navíc. Vrátím-li se v této souvislosti k mému předchozímu příspěvku,pak musím zdůraznit,že ,ku příkladu, víra v nezpochybnitelnou , na jakékoliv, instituci přednášející konečnou pravdu o stavbě světa jest jednosměrnou cestou k našemu zániku jako druhu.
Nabízím komukoliv na toto filosofické, avšak reálně,vlastní vizuální zkušeností, podložené téma výměnu názorů. Svojí e-mail adresu jsem zde již zveřejnil.


1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

šest na počátku

Příspěvek od 1220 »

neznamená prvotní akt tvoření, tak to myšleno nebylo. Jsou vehikly a Ti co je používají. Kromě toho šest je docela dost, to už je z nejhoršího venku, i když to v žádném případě definitivu neznamená. Důležitá je volba. Pohledám lepší ten kontakt. Jsem rád, že jste se ozval.
K.


Odpovědět

Zpět na „Universum“