Akord píše:...Takže ješte jednou, záhady treba ano, ale lhát čtenárum ne. Když tady nekdo napíše, že neco nefunguje, nebo bude chtít cosi lépe doložit, tak nebude diskriminován.
Ono se tady jedná o diskriminaci zcela opačnou.
Pokud někdo tvrdí, že něco funguje, nebo
by fungovat mohlo, tak se od něj, a často dost nevybíravě, žádá předložení důvěryhodných důkazů.
Pokud o téže věci kdokoli a bez jakéhokoli podkladu prohlásí, že je to blbost, která přece fungovat nemůže, tak je to "v pořádku" a od něj nikdo žádné důkazy, natož pak důvěryhodné, nežádá.
Samozřejmě se u uváděných "zařízení" nebo nápadů jedná o informace neúplné nebo částečné, které by bylo třeba doplnit a ověřit. Když například popíšu asynchronní elektromotor jako zařízení, které má "statorové vinutí měděným drátem a jako rotor hladký kovový válec", tak je to sice pravda, ale není vůbec složité to kvalifikovat jako naprostou pitomost, protože ten rotor nemá vůbec žádný důvod se točit. Pokud by tedy někdo o dosud neznámém asynchronním motoru našel a zde zveřejnil tyto údaje, byl by velice rychle přesvědčen "odborníky" o tom, že tento nápad nemá vůbec žádnou perspektivu a nestojí vůbec za to, se jím zabývat. Videa s chodícími motory by byla briskně prohlášena za podvrhy s tím, že tyto motory pracují na jiných a dávno známých principech, a za asynchronní motor se jenom vydávají. Hrstka těch, kteří by těm neúplným informacím přece jen věřili, by se před veřejným posměchem stáhla do ústraní a pomocí SZ by si vyměňovala pracně získané poznatky, jako například to, že statorové vinutí musí být od kostry izolované, proud že musí být třífázový a rotor že není jenom kus kulatiny. Ovšem při zveřejnění, že "to funguje", by byly opět požadovány důkazy, že to není podvod. A naopak při tvrzení, že je to stejný humbuk, jakým jsou i lživá videa, žádný důkaz není nutný, protože všechny učebnice elektrotechniky píšou, že "kovový válec se v cívce elektrickým proudem neroztočí".
Tohle byl jenom můj neumělý pokus o příklad, jak to tu přibližně chodí.
Zdravím - poota