Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Prostor

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Eště tu som

Příspěvek od poota »

Slavek Krepelka píše:.. On totiz zadny elektrostaticky monopol neexistuje. To tak jenom vypada. ..
V tom se shodujeme, taky jsem si dal zatracený pozor, abych někde nenapsal "monopól". U magnetů je to samozřejmě úplně stejně, tam taky neexistuje žádný monopól. Tedy v praxi, myšleno jako existující hmotný objekt.
Jenomže pokud se prokutáme až ke globulím, tak tam to bez rozdělení na diskrétní + a - asi nepůjde. Tedy pokud to má být jednoduché, a nemáme-li si život komplikovat "poměrem protikladů", tedy jako že "+ je +/- bez -".
Taky se z toho můžeme vykroutit tím, že samostatná globule není hmotná, ale jenom "třetinohmotná", protože teprve 3 globule dohromady dají hmotnou částici, ale ani to ještě není hmota, protože ta se musí skládat aspoň z jediného atomu, tedy minimálně dvou částic, které jak již jejich obyčej, tak mají jedna + a druhá -, takže ejhle, a máme dipól.
U té gravitace, alespoň pokud vím, se o pólování nikdo nezmiňuje, a taky nevím, jak by se to dalo ověřit. Jenom mě tak napadlo, že není žádný důvod pro to, aby se ausgerechnet pro gravitaci příroda namáhala s vymýšlením nějakého nového fígle, když už má u jiných sil jeden docela osvědčený.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Temná hmota

Příspěvek od Jim68 »

A je to tady, 2012 se blíží. Vědci to mají pod kontrolou!! Ochraňuj nás Budha. :shock:
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/ev ... ?id=664131


Jim68
Be happy!
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Eště tu som

Příspěvek od poota »

Schneider píše:Jen malá podotázečka: Lze gravitaci zhušťovat anebo zřeďovat? ..
V mém modýlku úplně snadno, heč!
U mě je gravitace síla jako každá jiná, a ovládá se zvenku zase tou samou silou. Pro představu - ze singlonu (=přiblblá cibulka) vyčnívá na všechny strany gravitační pole, které má střed ve středu gravitační globule. Ta je v singlonu mimostředně, takže to vnější gravitační pole je vůči singlonu také mimostředně, neboli jak říkají vzdělanci - šejdrem. Takže působí nějakým směrem, tedy vektorově. Zvnějšku je možné, opět gravitací, toto pole směrovat jinam a nebo měnit jeho sílu tím, že pružnou globuli uvnitř singlonu přesunujeme a nebo nějak deformujeme. Posunujeme-li tvrdý střed globule k obvodu singlonu, tak globule ztrácí svůj kulatý tvar a stává se stále placatější čočkou. Tím, jak se její střed přibližuje k obvodu singlonu, vyčnívá její pole ze singlonu stále výrazněji, čímž se stává v daném směru silnější. Opačným procesem se tvrdý bod globule "tlačí" ke středu singlonu, tak že dotyčné vnější pole "slábne".
To, co platí o síle gravitační, platí úplně stejně i pro sílu elektrickou a sílu magnetickou, tedy alespoň u mě, protože v mém modýlku bude pořádek.
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Eště tu som

Příspěvek od martin11 »

....hezký poota.... :eclap: .....a mužu si to tvoje gravitační povídání převést třeba na setrvačník.....jako , že energie setrvačníku je na obvodu rotoru a ne uprostřed...???....ale nejsem si jist, zda-li to s tím souvisí.....páč jsem Karkulka....m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Eště tu som

Příspěvek od poota »

martin11 píše:...a mužu si to tvoje gravitační povídání převést třeba na setrvačník.....jako , že energie setrvačníku je na obvodu rotoru a ne uprostřed...?
Elfí můžeš, Tobě to dovolím kdykoli :D
U setrvačníku platí, že každý kousek hmoty "setrvačníkuje" tím líp, čím dál je od středu otáčení - proto mají setrvačníky co nejtlustší věnec na obvodu. Ona se tam dociluje větší obvodová rychlost a větší odstředivá síla a to oboje nejspíš nějak působí na ty globule - asi že jim to stěhuje část té gravitace, co mají vevnitř v singlonu, tak z něho ven. A protože se to zbytku toho singlonu jinak netýká (kdyby jo, tak se celej o kus posune), tak se to jenom projeví, jako kdyby byl najednou ten singlon těžší. Se zastavením setrvačníku se zase ta "přidaná" gravitace schová dovnitř pod povrch singlonu, takže jakoby zmizí.
A abys to neměl moc jednoduché, tak tahle "váha navíc" se přidává jenom na "venkovní" stranu kružnice, po které ty singlony krouží. Na té vnitřní straně kružnice, tedy směrem k ose setrvačníku, je to přesně obráceně, tam se ta gravitace s roztáčením setrvačníku "schovává" a při zastavení zase "vyleze".
Doufám, že teď už Ti to připadá stejně samozřejmé, jako mně - nebo aspoň skoro tak :lol:
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
sokrateus
Zasloužilý člen
Příspěvky: 261
Registrován: stř 10 čer 2009 21:36
Bydliště: Jeseniky
Dostal: 2 poděkování

Re: Eště tu som

Příspěvek od sokrateus »

Schneider píše:Jen malá podotázečka: Lze gravitaci zhušťovat anebo zřeďovat? ...
Ano, lze a to tím, že zmenšíš, nebo naopak zvětšíš objem prostoru v němž je stále stejný počet vakantů. To “bobtnání“ kvartonů naznačuje vzdalování jejich protoelů z podkritického objemu dWkrit a tím odhalování jejich v kvartonu saturované hmotnosti. Já jsem tohle „vykoukávání“ protoelů z objemu kvartonů nakreslil jako „bobtnání“. Kvarton sám představuje „obrovské“ množství vázané (saturované) hmotnosti. Ven povytáhnout je vyžaduje přiložit k nim jiný zdroj hm. působení, který tím naruší zvenku tu totální vazbu a protoely „jdou s tím kdo je má rád“ (viděl jsi jistě ten slavný slogan od V. Huga, na leckterém svatebním parte, ne? Ty Tvoje zamilované zadečky a předečky (kdo by je nemiloval? :lol: ) jsou vykukující nábojové protoely v blízkosti jiných el. nábojů. Jendo, stačí to tak? :P


JK sokrateus
sokrateus
Zasloužilý člen
Příspěvky: 261
Registrován: stř 10 čer 2009 21:36
Bydliště: Jeseniky
Dostal: 2 poděkování

Re: Temná hmota

Příspěvek od sokrateus »

Jim68 píše:A je to tady, 2012 se blíží. Vědci to mají pod kontrolou!! Ochraňuj nás Budha. :shock:
http://aktualne.centrum.cz/zahranici/ev ... ?id=664131
Jime, já myslím, že ten článek nevystihuje pravé poslání LHC. Pokud vím tak byl postaven k hlavnímu cíli a to nalezení Higgsova bosonu, na jehož existenci závisí "život a smrt" Standardního modelu elem. částic. Čili: Wanted Higgs boson, dead or alive!
Jestli Tě problematika temné hmoty a Higssovy částice zajímá, podívej se třeba na tyto články: http://scienceworld.cz/fyzika/Higgsuv-b ... vedci-4781
http://www.scinet.cz/v-urychlovaci-rhic ... arkem.html

Zdraví Tě Sokrateus :P


JK sokrateus
Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Bosony

Příspěvek od Jim68 »

Díky, hezký článek. Já bádám na tím, co je dobrý pro obyčejný lidí, aby to svítilo a topilo u Tebe doma.... :oops: . Nicméně jim to přeju. :shock:


Jim68
Be happy!
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Eště tu som

Příspěvek od poota »

Takže ke strojům a s chutí do dalšího nedodělku.
Né že by to bylo nějak zvlášť důležité, ale přece jen je docela zajímavý problém, jak se v singlonu ty tři globule dohodnou, která bude uprostřed. Původně jsem se domníval, že kdo dřív přijde, ten dřív mele. Další verze byla, že se budou nějak přetahovat nebo přetlačovat. Dokonce mě napadlo, že by si mohly o svá místa "střihnout" a nebo použít nějaké rozpočítávadlo. Ovšem než jsem našel nějaké dostatečně příhodné, napadlo mě (prázdné Drontí kebuli prostě nápady nemohou odolat!), že tajemství je velice prosté - ty globule jsou totiž vždycky tři. To jsem tu sice tvrdil už dávno, ale to jsem si ještě neuvědomoval, že 3 = 2 + 1. A právě v tom je ten fígl. Nikdy tam nemůže být rovnováha! Pokud se polarizace nábojů nějak, tedy alespoň trochu, projevuje i mezi různými sílami, pak by se měly ty globule snažit, aby to bylo v singlonu fifty-fifty. Což se jim nikdy nemůže podařit, protože tam budou vždycky dvě se stejnou polaritou - a jenom jedna s opačnou. Ty dvě stejné se tedy snaží dostat od sebe co nejdále - a přitom se současně co nejvíc přicucnout k té opačné. Nemůže to tedy dopadnout jinak, než že ta opačná bude uprostřed - a ty dvě stejné proti sobě "přes ni".
Jó, eště kdyby tak jednoduché chtělo být všechno!
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
sokrateus
Zasloužilý člen
Příspěvky: 261
Registrován: stř 10 čer 2009 21:36
Bydliště: Jeseniky
Dostal: 2 poděkování

Re: Eště tu som

Příspěvek od sokrateus »

Já to tedy beru, šéfe. Ale slíbils mi, pootíku, že vymyslíš nějakej fígl jak ultrakrátkodobě , pomocí těch globulí, sestrojíš mechanismus, nebo něco na ten způsob, který umožní za jistých vnějších podmínek aby ten Tvůj singlon získal anomálně zvětšené, asi tak 3 krát, hm. působení vně singlonu. Hic Rhodos, hic salta. Já nevím, ale tuším, že budeš muset opustit svou drontí ulitu, která Ti brání přemýšlet. Na drontí nápad také můžeme čekat do konce čtvrtohor. :lol:
Trochu mi dělá starost Gabča. Minulý týden ochotně přislíbila dodat názorné malůvky rozpadů a transmutaci elem. částic a nějak zmizela z webu. Snad to není nic vážného. Já sám jsem na malování dost lempl Co Ti budu povídat. Na základce mi kantorka dala dvojku ze zpěvu, jen proto, aby mi nemusela dát trojku z kreslení a nezkazila prý mi vysvědčení. (učila nás oba tyhle veledůležité předměty). Dobrá duše nedokázala mi dát tu dvojku z kreslení zadarmo; tak to takhle potupně kompenzovala. A přímo mi to řekla. Mě, třídnímu zpěvákovi. Chápeš to? Já dodnes ne. Dobrou noc. Sok :P


JK sokrateus
Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Eště tu som

Příspěvek od poota »

Ten Drontí nápad jsem Ti popsal na minulé stránce, konkrétně v: "út 23 březen 2010 0:56". Jestli Ti to uniklo, tak je "chyba na Vašem přijímači" :lol: , a s tím já nic neudělám. A nebo to snad chceš nějak jinak?
Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Eště tu som

Příspěvek od martin11 »

poota píše:
martin11 píše:...a mužu si to tvoje gravitační povídání převést třeba na setrvačník.....jako , že energie setrvačníku je na obvodu rotoru a ne uprostřed...?
Elfí můžeš, Tobě to dovolím kdykoli :D ...
Zdravím Poota...a přítomné.....teoreticky bych se měl...jako karkulka červená ...spokojit s výše nabídnutým vysvětlením.....jako když se malej človíček zeptá rodičů...a jak se děti dostávají na svět....no a rodič je nějak...vykáže do myšlenkové roviny , kam si myslí , že patří....
...proč se ptám...ne že bych chtěl otočit zeměkouli do protisměru...ale jak psal Jim 68..cituji.." Díky, hezký článek. Já bádám na tím, co je dobrý pro obyčejný lidí, aby to svítilo a topilo u Tebe doma.... . Nicméně jim to přeju. ..." konec citátu
...mimo realice nesmyslu typu MM....u mě v kuchyni...se vynořují další nesmsly....nějak se to na ty magnety nabaluje...
shrnu to do jednoho koše....magnetismus, gravitave, kavitace...o všem je toho napsáno spousta, každý obor má své experty a ti si nad tím bádají. Pečlivě čtu toto Sokrato-schnaider-pootovo vlákno...a ve své dětské hlavičce si skládám obraz světa. leccos se zde již objasnilo / na různých vláknech/...ale nemohu si pomoct....stále je to jen o těchto třech ...mnou do koše smetených problemech....je krásné diskutovat na tema Protoelement sro /spol.s ručením omezeným/...ale posouvá nás toto k nalezení "volné energie"..???....mám obavu , že nikoli...vím , že zde je několik málo lidí., kteří jsou z oborů na tomto pracující...vím také , kdo se dostal nejdále.....a myslím , že pro nás "garážové badatele" je to názorný příklad, že bádat ano....ale máme "jen" určité možnosti...
....proč toto vlastně píšu....byla zde řeč o gravitaci...a dotaz byl....jak tato působí v setrvačníku..a kam se přesouvá energie...a jak tato energie ovlivnuje gravitaci a jestli gravitace souvisí s magnetismem a kde je cokoli ...protipol gravitace ..antigravitace...vypadá to , že jsem se do toho zamotal....nezamotal....jen hledám odpověď....a následně.....chci topit , jezdit a svítit zadarmo......m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Schneider
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: pon 19 říj 2009 9:08
Bydliště: ZA PRACHÁRNOU 43, jIHLAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: Eště tu som

Příspěvek od Schneider »

Pro Pootu, ahoj a Sokrateuse, ahoj!

Chci se Vás obou zeptat na jediné: Jak kvartony případně vakanti akumulují energii?
Sokrateusů Pepa napsal:

Ano, lze a to tím, že zmenšíš, nebo naopak zvětšíš objem prostoru v němž je stále stejný počet vakantů. To “bobtnání“ kvartonů naznačuje vzdalování jejich protoelů z podkritického objemu dWkrit a tím odhalování jejich v kvartonu saturované hmotnosti. Já jsem tohle „vykoukávání“ protoelů z objemu kvartonů nakreslil jako „bobtnání“. Kvarton sám představuje „obrovské“ množství vázané (saturované) hmotnosti. Ven povytáhnout je vyžaduje přiložit k nim jiný zdroj hm. působení, který tím naruší zvenku tu totální vazbu a protoely „jdou s tím kdo je má rád“ (viděl jsi jistě ten slavný slogan od V. Huga, na leckterém svatebním parte, ne? Ty Tvoje zamilované zadečky a předečky (kdo by je nemiloval? Laughing ) jsou vykukující nábojové protoely v blízkosti jiných el. nábojů. Jendo, stačí to tak?
Jasně, že nestačí.
1/ Myslím, že nejen mě polodronta, u mě je to normální, ale i mistra Dronta Drsc a ještě nějak, zkrátka Pootu pěkně oblbuješ. Když byla řeč o kvazituhé kvartonové mříži, tak byl dotaz jak kvartony mohou zvětšovat, dokonce nějak pružnopevně, svůj objem, když jsou v dotyčné mříži na sebe namačkány jako sardinky. Úžasné je, že se přes sebe při tom bobtnání nepřesmyknou v Pootově cibulkovém láku vpravo-vlevo či nahoru-dolu okolo druhého, ale tvrdohlavě setrvávají na svém místě, takže pohyb je vždy na straně vakantu.
2/ ....Kvarton sám představuje „obrovské“ množství vázané (saturované) hmotnosti... Tak to tedy zírám! Je gravitace forma energie anebo je gravitace jen gravitací a tedy něčím jiným? Asi z tohoto důvodu tvrdíš, že Vesmír nezačal, stále je a nikam se nerozpíná, protože je všude. Což chápu, bez těchto okrajových podmínek by byla KH těžko obhajitelná. Takže v lůně vakua, je neuvěřitelné množství gravitační, elmagn. a jiné energie. Což znamená, že součet energie vakantů a kvartonů plus energie mýtického 2.suterénu představuje veškerou energii Všehomíra. Kolik tak asi váží kubík mírně saturovaného ( tak asi na 1/3) vakua? To, že částice a atomy mají hmotnost, elmag. vlastnosti, atd jsou následné jevy, které vakanti ve kvartonech vyvolají různou kombinací svých protoelů. Takže veškerá energie v jakékoliv formě je skryta v protoelech a tyto jsou 4mi různými formami jakými se energie může manifestovat v ,hmotné, podobě. To nejdříve byla praenergie, která z nějakého důvodu a době zkondenzovala do podob Tvých protoelů?
3/ ......Ty Tvoje zamilované zadečky a předečky (kdo by je nemiloval? Laughing ) jsou vykukující nábojové protoely v blízkosti jiných el. nábojů.....
Tak to jsi se asi přepsal: skutečně nábojové protoely v blízlosti el. nábojů? Když jsem dříve napsal, že tvůj obrázek mě připadá jeko schema elmag. nábojů, tak jsem dostal sprďáka. Navíc tak jak to píšeš nejde o představu prostorovou. Když se prostorově z několika stran objeví vakantové dráždění kvartonů tak co oni nato?
4/ Jak definuješ ve své hypotéze energii?
5/ Reklamuji odpověď na otázku několikrát dříve napsanou.
JSCH-PD


JSCH
Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Re: Eště tu som

Příspěvek od Gabča »

sokrateus píše: Trochu mi dělá starost Gabča. Minulý týden ochotně přislíbila dodat názorné malůvky rozpadů a transmutaci elem. částic a nějak zmizela z webu.
Ahojky,
netreba ma hľadať, zde to je. Uvidíte, co jste ještě neviděli! Zjednodušení toho, co si tu moudří pánové vědecky vykládají, až na dřeň.
Soky, jak jsem vyhrožovala, že Tě budu zpovídat, jak jsi na to přišel, u tohoto nemusíš :). Tady je princip jasný - jen se dalo dohromady jedna a jedna, nebo jedna a dvě. Trocha kombinatoriky.

Takže úvodní pojmy a vysvětlivky koleček:
[web]http://www.upramene.cz/forum/files/vod_ ... cm_796.pdf[/web]


Uživatelský avatar
Jim68
Zasloužilý člen
Příspěvky: 668
Registrován: úte 29 zář 2009 14:36
Dal: 1 poděkování
Dostal: 26 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Aby to hřálo a svítilo

Příspěvek od Jim68 »

martin11 píše:...ale jak psal Jim 68..cituji.." Díky, hezký článek. Já bádám na tím, co je dobrý pro obyčejný lidí, aby to svítilo a topilo u Tebe doma.... . Nicméně jim to přeju. ..." konec citátu:lol:
Martine , to je monolog z Čapka, Krakatit, vzpomínáš? Na konci, jak Hoegera veze děda Slavík na tom žebřiňáku...

Chtěl jsem tomu dát ten rozměr globálního nebezpečí / v kontrastu s člověkem, který musí každý den sehnat jídlo pro rodinu....
Z toho pohledu je zkoumání bosonu absurdní, když je potřeba vymyslet:
- jedlé řasy
- stromy, které zatravní pouště
- čerpání energie bez spalování uhlíku
- léky na rakovinu
- léky na aids
- jak naučit zasít černochy, kteří dostávají třicet let jídlo zadarmo od UNICEF
- ..... :shock:
A na to nezbývají peníze


Jim68
Be happy!
Odpovědět

Zpět na „Universum“