Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Prostor

Filosofie přírodních jevů.
Odpovědět
sokrateus
Zasloužilý člen
Příspěvky: 261
Registrován: stř 10 čer 2009 21:36
Bydliště: Jeseniky
Dostal: 2 poděkování

Re: Mračna se stahují

Příspěvek od sokrateus »

Schneider píše:Opak je pravdou. Tím kdo vytváří v reálu prostor je to co jej vyplňuje. Prostor totálně prázdný, není ničím a tedy ani neexistuje. ...
Jendo, Tvoje myšlení je stále ponořeno v klasicismu. Pojem prostor je rovněž antropismus; žádný hmotný bod nezná tenhle pojem - prostor. To ví jen antropos, jehož paměť sumarizuje vjemy mnoha hmotných bodů. Prostor je antropická konstrukce. Žádný jednotlivý hm. bod, tuhle informaci nemá (ani ji neptřebuje!) V jeho filozofii: tady a teď , chybí pojem prostor jako makrosoubor hm. bodů. To, že si, Jendo, nedovedeš představit hmotyprázdný prostor není důkazem, že prázdný prostor v principu nemůže existovat. Francouzská akademie věd také svého času ústy svých koryfejů prohlašovala, že kameny nemohou z nebe padat, protože tam nejsou. Ono totiž kardinálně záleží na Tvé představě hmoty. Měl bys to definovat. Pokud jí vnímáš jako tzv. elemementární částice, pak bez téhle „hmoty“ prostor nepochybně existuje.
Kategoricky protestuji proti Tvé interpretaci prostoru jako VLASTNOST hmoty. Toť vše. Sok :P
PS: Gabinu a Martina11 si "půjčím" po bazenu


JK sokrateus
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Mračna se stahují

Příspěvek od martin11 »

Mimo téma (offtopic)
...dobře....představuji si setrvačník jako hmotný bod...pokud je opravdu hmotný....mohu mu dodat energii....tu mu nemohu dodat v nekonečně krátkém čase......ale v nějakém časovém useku....a jsme tam co jsme....hmota energie čas.....prostor...vakuum...../já se chci dopátrat té energie v setrvačníku.....kam se ukládá....nebo jak a proč......m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Gabča
Zasloužilý člen
Příspěvky: 607
Registrován: čtv 21 kvě 2009 11:19
Dostal: 1 poděkování

Re: Mračna se stahují

Příspěvek od Gabča »

Mimo téma (offtopic)
martin11 píše: ...dobře....představuji si setrvačník jako hmotný bod...pokud je opravdu hmotný....mohu mu dodat energii....tu mu nemohu dodat v nekonečně krátkém čase......ale v nějakém časovém useku....a jsme tam co jsme....hmota energie čas.....prostor...vakuum...../já se chci dopátrat té energie v setrvačníku.....kam se ukládá....nebo jak a proč......m11 :lol:
Dodáním energie je urychlení (obvod setrvačníku). Nejdřív jsi působil v nějakém směru nějakým atomem ruky, který má na povrchu oblétávající elektrony. Tak nej nejvrchnější elektron se odpuzuje s tím nejvrchnějším elektronem z atomu setrvačníku, který bude roztlačen. Při bližším prohlédnutí, se odpuzují ty polarizované povrchy hmotových polí elektronu. To je jedno, takže elektrony se odpuzují, a ten druhý se dá do pohybu, to je taky jasný, to ví všichni, že pak roztlačí ty elektrony uvnitř a nakonec i jádro. . Ale ten detail, co je nový, je:
všechny ty součástky atomu, co doteď dělaly ty svoje cviky na místě, tak se všechny naráz začnou sunout i se svými oblétávajícími drahami do strany.... tedy ta hmotová pole se musí nové situaci přizpůsobit. Vezměme třeba proton uprostřed, doteď stál, měl kolem sebe jen lehce roztažené kvartony, ale teď, když se to celé musí pohybovat, tak ty roztažené kvartony, neputují s ním, ony ťuknou do souseda, ten se roztáhne víc, zatímco ten původní se smrskne a není zas vidět. Ten vakant protonu (p) se taky jen vyměňuje za vedlejší....

tedy pohybuje se vlastně jen energie a informace. A akumulovaná energie v místě, kde je okraj setrvačku tedy je.... že tamní kvartony jsou strááášně, ale opravdu stráášně roztažené.

Je ještě nekdo, kdo tomu nerozumí?


martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Mračna se stahují

Příspěvek od martin11 »

Mimo téma (offtopic)
....ne...já jsem byl jedinej...všichni ostatní to věděli.....děkuji za vysvětlení....musím si to přečíst vícekrát....blbě chápu....něco mě tam neštimuje..musím si to rozmyslet...hezký sváteční den martin11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
sokrateus
Zasloužilý člen
Příspěvky: 261
Registrován: stř 10 čer 2009 21:36
Bydliště: Jeseniky
Dostal: 2 poděkování

Re: Mračna se stahují

Příspěvek od sokrateus »

Mimo téma (offtopic)
martin11 píše:
...dobře....představuji si setrvačník jako hmotný bod...pokud je opravdu hmotný....mohu mu dodat energii....tu mu nemohu dodat v nekonečně krátkém čase......ale v nějakém časovém useku....a jsme tam co jsme....hmota energie čas.....prostor...vakuum...../já se chci dopátrat té energie v setrvačníku.....kam se ukládá....nebo jak a proč......m11 :lol:
Martine, klasický setrvačník není hmotný bod; je to makrosoustava hm. bodů vázaná meziatomovou vazbou, která vznikla krystalizací volných atomů. I v takto vázané soustavě atomů, mají atomy setrvačníku (nukleony, elektrony) v podstatě sférická hmotová pole; protože jsou vklidu vůči struktuže vakua. Když roztáčíš setrvačník, tak zvětšuješ asymetrii hm. polí všech atomů tím, že jim přidáváš t.zv. nadklidovou, t.j. přidanou hmotnost. No, a to je ta kinetická energie, mluvou klasické fyziky.. Čas tu hraje roli jen dávkovače té nadklidové hmotnosti. Čili kinetická energie (hmotnost) je "uložena" v hmotovém poli každé elem. částice ve formě zvětšené excitace jeho kvartonů . Tímto způsobem je uložena kinetická energie setrvačníku nejen na jeho vnějším obvodu, ale ve všech jeho částech, které rotují.
Martine, kdybys to chtěl přísně podle jazyka KMV, musel by ses nejdřív seznámit s principem pohybu vakantů . Takhle Ti to podávám tak napůl klasicky a napůl kvartonsky

Gábino, Tvoje verze se od ortodoxní liší jen v užití instrumentů. Ty mluvíš o podtlaku, implozi v gravitačním poli, já o poli s větším stupněm excitace kvartonů což je obecně provázeno "zředěním" kvartonů v daném objemu. Číselně to asi vyjde na stejno, jen Tvoje verze opomíjí podstatu pohybu vakantů v gravipoli; že jde o posloupnost diskretních přechodů přes kvartony a tak může být vnímána jen jako vnější tlak na určitý stále stejný vakant. Ve skutečnosti je každý nověgenerovaný vakant "vcucáván" do následného kvartonu. (to už přece ovládáš)
Když do své definice zamontuješ ten proces pohybu vakantu jako postupný proces neustálé regenerace vakantu ze všech kvartonů na dráze vakantu, tak budem v naprosté shodě. (Až na ty síly; v KMV neexistuje instrument síly, která "dálkově" zprostředkovává interakci; vše se děje kontaktně a diskretně) Soky :P Pardon až po pověšení do vlákna jsem zjistil, že Gábina už odpověděla Martinovi.

PS: vypínám intercom i vario i až do pondělí .


JK sokrateus
Schneider
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: pon 19 říj 2009 9:08
Bydliště: ZA PRACHÁRNOU 43, jIHLAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: Mračna se stahují

Příspěvek od Schneider »

1. Hmotný bod vždy zeujímá určitý objem-prostor.
2. Snad už Ti konečně docvakne, s prominutím, že v Tvém případě mluvím o kvazituhé, vždy částečně exitované, kvartonové mříži a vakantech. Ta je všude, není místa v němž by nebyla. Anebo se mýlím?
3. Právě, díky této nebo jiné struktuře vakua nelze na této úrovní rozlišit prostor a hmotu. Existují současně. Pokud by někdo tvrdil, že existuje prostor v němž není vůbec nic, tak toto by musel dokázat.
4. Je s podivem, že při Tvé představivosti, si nejseš schopen představit takové banality, o kterých píši.

Nic ve zlém. JSCH-Pd :lol:


JSCH
martin11
Zasloužilý člen
Příspěvky: 4090
Registrován: čtv 17 led 2008 16:08
Dal: 384 poděkování
Dostal: 243 poděkování

Re: Mračna se stahují

Příspěvek od martin11 »

Mimo téma (offtopic)
Schneider píše:1. Hmotný bod vždy zeujímá určitý objem-prostor.
2. Snad už Ti konečně docvakne, s prominutím, že v Tvém případě mluvím o kvazituhé, vždy částečně exitované, kvartonové mříži a vakantech. Ta je všude, není místa v němž by nebyla. Anebo se mýlím?
3. Právě, díky této nebo jiné struktuře vakua nelze na této úrovní rozlišit prostor a hmotu. Existují současně. Pokud by někdo tvrdil, že existuje prostor v němž není vůbec nic, tak toto by musel dokázat.
4. Je s podivem, že při Tvé představivosti, si nejseš schopen představit takové banality, o kterých píši.

Nic ve zlém. JSCH-Pd :lol:
...tak....prožil jsem krásné sobotní odpoledne...pronásledován pouze otázkou, jak je to s tou energií v setrvačníku....

Sokrateus odpověděl...na muj dotaz...
martin11 píše: ...dobře....představuji si setrvačník jako hmotný bod...pokud je opravdu hmotný....mohu mu dodat energii....tu mu nemohu dodat v nekonečně krátkém čase......ale v nějakém časovém useku....a jsme tam co jsme....hmota energie čas.....prostor...vakuum...../já se chci dopátrat té energie v setrvačníku.....kam se ukládá....nebo jak a proč......m11
Sokrateus píše: Martine, klasický setrvačník není hmotný bod; je to makrosoustava hm. bodů vázaná meziatomovou vazbou, která vznikla krystalizací volných atomů. I v takto vázané soustavě atomů, mají atomy setrvačníku (nukleony, elektrony) v podstatě sférická hmotová pole; protože jsou vklidu vůči struktuže vakua. Když roztáčíš setrvačník, tak zvětšuješ asymetrii hm. polí všech atomů tím, že jim přidáváš t.zv. nadklidovou, t.j. přidanou hmotnost. No, a to je ta kinetická energie, mluvou klasické fyziky.. Čas tu hraje roli jen dávkovače té nadklidové hmotnosti. Čili kinetická energie (hmotnost) je "uložena" v hmotovém poli každé elem. částice ve formě zvětšené excitace jeho kvartonů . Tímto způsobem je uložena kinetická energie setrvačníku nejen na jeho vnějším obvodu, ale ve všech jeho částech, které rotují.
Martine, kdybys to chtěl přísně podle jazyka KMV, musel by ses nejdřív seznámit s principem pohybu vakantů . Takhle Ti to podávám tak napůl klasicky a napůl kvartonsky
...trochu námitka...o energii setrvačníku jsem se zajímal u Gabči....
...u Sokratese jsem požadoval..!!!!! /prosil/...vysvětlení energie hmotného bodu...když tento bod roztočím.... :idea: / ne vysvětlení fyzického setrvačníku u mě doma/..když z tohoto hmotného bodu udělám setrvačník.....když do toho hmotného bodu nacpu nergii....kam se ta energie v tom hmotném bodu uloží..../...vzniká zde stejná situace jako v normálním setrvačníku...???../ viz popis výše...??...

....čím dál více se musím přiklánět k teorii kolegy Schneidera....viz výše...stále nám../ mě. :oops: ../ vychází....hmotnost, energie, čas, prostor....
...no nějak se s tím budu muset duševně vyrovnat....ještě tomu budu věnovat nějakou chvilku před usnutím.... za pozornost děkuje m11 :lol:


... věřím, že se " TO " povede ......
Schneider
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: pon 19 říj 2009 9:08
Bydliště: ZA PRACHÁRNOU 43, jIHLAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: Mračna se stahují

Příspěvek od Schneider »

Mimo téma (offtopic)
Martine, Sokrateusova odpověď je naprosto v pořádku. Termín hmotný bod je poněkud zavádějící a v podstatě záleží na dohodě těch, teří ten termín používají. Já jej chápu jako buď kouli o průměru Planckovy délky nebo krychli o stejné délce strany na rozdíl od geometrického bodu, který jako abstrakt žádný rozměr nemá. Hmotný bod je tak malý, že ho ještě nikdo nikdy neviděl. Jde v kvantové teorii o nejmenší kvantum prostoru.
Co se týče setrvačníku, nemá smysl s hmotným bodem moc operovat. Snad při výpočtech.
U setrvačníku je důležité použít na obvodě co nejtěžžší materiál, tedy s co největší klidovou hmotností. Ovšem daleko nejtěžší a nejdůležitější je dosáhnout dokonale stejné hmotnosti jeho setrvačné hmoty na všech osách jeho symetrie. To vyžduje dokonalou homogenitu použité hmoty.
Není to žádná legrace ho na kolenou vyrobit.

JSCH-Pd Pěkné Velikonoce všem i Gábině. :P


JSCH
Schneider
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: pon 19 říj 2009 9:08
Bydliště: ZA PRACHÁRNOU 43, jIHLAVA
Kontaktovat uživatele:

Pro Sokrateuse

Příspěvek od Schneider »

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Citát od Sokrata:
.....Taky dobrý večer, jenom trocha upřesnění, jak to vidím já. Ano, Gábi, když 4 základní protoely se "schovají" do kritického objemu dWkit, jejich vnější hmotné působené,t.j to co se projevuje vně objemu dWkrit je ,no řeknu to opatrně, se blíží nule. (ony existují v nejbližším okolí kvartonu nějaké lokální přechodové sféry vlivu, kde hm. působení protoelů není úplně nulové) Ale ony ty čtyři nocležníci v dWkrit svoje kvantum hm. působení objektivně neztratily, jen je nasměrováno a saturováno uvnitř objemu kvartonu. To hmotné působení je stejně jako jeho nositelé, t.j. protoely, nezničitelné, nepomíjitelné, jen bylo vně kvartonu eliminováno vzájemnou antipoditou.
Když jsou ty protoely vnějším činitelem (vakanty) "povytaženy" z objemu dWkrit, ruší se tím ten stav vnitřního nasycení a úměrně tomu "povytažení" se hm. působení protoelů projevuje i vně kvartonu; takový kvarton se stává i na venek hmotným.
Gábinka to sice ještě částečně popisuje jazykem klasické fyziky, ( formy energie, sílu, tlak) ale duch je už ryze kvartonový a to je významný posun. Myslím, že nám roste ve zdatného propagátora KMV. Díky Gábino!

Pokud se týče gravitace, tak je pravdou (teda mojí "pravdou"), že uvnitř gravitačního prostoru je menší objemová hustota kvartonů, ale současně je tam vyšší stupeň jejich excitace, jsou tedy více hmotné. a to je, podle mého, ten pravý důvod pohybu vakantů do tohoto prostředí. Vakanty jsou vlečeny svými nejvíce excitovanými kvartony 1. excit. slupky právě tam kde je největší excitace (a tím jej stále více excitují a zhmotňují). Takhle jsem to myslel a za dobrou propagaci KMV, pasuji Tě, Gábino, u příležitosti svátku jarní Idy, do hodnosti vrchní Kvartonea 3. planety,(po vzoru Drontea, Galatea a pod.); nevadí? Přeji dobrou noc a pohodové Velikonoce i s nezbytným šmigrustem! ........

Josefe a co anihilace?


JSCH
Schneider
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: pon 19 říj 2009 9:08
Bydliště: ZA PRACHÁRNOU 43, jIHLAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro Sokrateuse

Příspěvek od Schneider »

Ještě kousek:
Sokrateus:
.......... // Posuvný proud je důkazem, jestli vůbec existuje//
Jendo, posuvný proud je dávno nesčetněkrát a důkladněji zdokumentován než třeba spin elem. částic, jejich podivnost, baryonová a leptonová čísla, izospin a projekce izospinu, barevnost i voňavost a uvězněnost kvarků, existence gluonů, atd. atd. Tyhlety vifikundace fyziků bereš? Rolling Eyes
//Že se atomům a molekulám z nějakého důvodu ztratí grupová a hmotová vazba, zatím co jí její jadérka-VK mají, není můj problém. Já si ho nevymyslel.//......
I já jsem se jen přizpůsobil realitě. ......

Existenci hmoty v celém prostoru Všehomíra, tedy existenci hmotné struktury vakua odvozuji od stejného fyzikálního jevu jako Ty. Jestliže je vakuum všude pak stejně, jako prostor, nemá hranic. Pokud vím nikdy jsi netvrdil, že vakuum nějaké hranice má. To lze skutečně stěží tvrdit.
A nezapomeň mi odpovědět na anihilaci mezi vakanty. Ono by vůbec bylo dobré, kdyby existovala varianta tvé hypotézy v níž by anihilace nebyla dobře cenzurována, ale naopak byla její logickou součástí.
Poznámka: Díval jsem se na prostor v internetu. Kupodivu i Vašíček tvrdí, že je prostor vlastností hmoty. Přesto, že jeho informační teorii vůbec nemusím, je zajímavé, že takový chytrý člověk došel ke stejnému tvrzení s mým polodrontským.

JSCH-Pd :roll:


JSCH
sokrateus
Zasloužilý člen
Příspěvky: 261
Registrován: stř 10 čer 2009 21:36
Bydliště: Jeseniky
Dostal: 2 poděkování

Re: Pro Sokrateuse

Příspěvek od sokrateus »

Nejdříve vyřídíme staré resty:

1/ Hmotný bod vždy zaujímá určitý objem-prostor.
Jendo, ač se Ti to nelíbí hmotný bod, kvarton je z hlediska fyzikální interakce v tomto smyslu bezrozměrný. Kvarton jako nejmenší materiální entita kvartonového kontinua vystupuje v interakcích jako jeden fyzický celek; není možné excitovat kvarton jen z jedné jeho poloviny! Jsi schopen tohle vstřebat?

2/ Snad už Ti konečně docvakne, s prominutím, že v Tvém případě mluvím o kvazituhé, vždy částečně exitované, kvartonové mříži a vakantech. Ta je všude, není místa v němž by nebyla. Anebo se mýlím?
Zaplaťpánbůh za ten pokrok ; dříve jsi mluvil jen o plovoucích kvartonech. Ale ani tenhle názorový posun neprokazuje Tvůj výrok, že prostor je vlastností hmoty. Navíc, žádal jsem Tě o Tvoji definici pojmu hmota, abych měl jistotu, že se bavíme o stejném. Bezvýsledně!

3/ Právě, díky této nebo jiné struktuře vakua nelze na této úrovní rozlišit prostor a hmotu.
Možná jsi chtěl napsat oddělit nikoliv rozlišit. Je v tom dost významný posun. Pojem prostor je antropická tj. myšlenková geometrická konstrukce. Už Tě to nebudu stále vysvětlovat. Jsi deformován klasickou fyzikou a prostě nemůžeš překročit svůj stín. A zase by to chtělo Tvoji definici hmoty. Ale kde nic není ani čert nebere!

4/ Je s podivem, že při Tvé představivosti, si nejseš schopen představit takové banality, o kterých píši.
Jendo, banality v Tvém podání jsou opravdu nepředstavitelné.

5/ Znova opakuji Všehomír nemá vnějších hranic. Jeho objem do jakkoliv velkého barelu se nevejde. A v celém jeho prostoru je hmotná struktura vakua, tedy je vyplněn všude beze zbytku hmotou, ať je jakákoliv.
Jendo, i část prostoru vymezená obalem je součástí Tvého Všehomíra a platí na něj snad všechny Tvoje poučky o prostoru jako vlastnosti hmoty. Nabereš-li vodu z rybníka do kýblu, myslíš, že tento vzorek má jiné složení a vlastnosti než voda v rybníce? Nebo snad prostor ve větším měřítku, Všehomírném, má jiné vlastnosti? Neuhýbej takhle laciným způsobem meritu na nějž jsi byl tázán!



6/ Existenci hmoty v celém prostoru Všehomíra, tedy existenci hmotné struktury vakua odvozuji od stejného fyzikálního jevu jako Ty. Jestliže je vakuum všude pak stejně, jako prostor, nemá hranic. Pokud vím nikdy jsi netvrdil, že vakuum nějaké hranice má. To lze skutečně stěží tvrdit.
A nezapomeň mi odpovědět na anihilaci mezi vakanty. Ono by vůbec bylo dobré, kdyby existovala varianta tvé hypotézy v níž by anihilace nebyla dobře cenzurována, ale naopak byla její logickou součástí.
Poznámka: Díval jsem se na prostor v internetu. Kupodivu i Vašíček tvrdí, že je prostor vlastností hmoty. Přesto, že jeho informační teorii vůbec nemusím, je zajímavé, že takový chytrý člověk došel ke stejnému tvrzení s mým polodrontským.


Jendo, pokud budeš používat termín vakuum, pak se shodnem, ale tvrdit, že prostor je vyplněn vakuem je pozoruhodná tautologie. To snad uznáš.
Upřesni o anihilaci jakých vakantů Ti jde. Vakanty jsou různé. Neznám větší logiky než setkání dvou antipodů. Mimochodem, logická kreace a anihilace probíhá v kvartonovém prostředí neustále: při šíření elmag. vlnění jsou neustále „povytahovány“ z nulitního kvartonu protoely s nábojem (kreace) a mizí opět v dWkrit (anihilace) Vysvětli mi jak je, podle Tebe, cenzurována anihilace v KMV!
Jestli se nemýlím, tak jistý Vašíček horoval pro nějakou formu světa jako multiinformace. A tak není náhodné, že si plete vlastnost s podmíněností. Já v tom rozdíl vidím. A jen tak naokraj: Einstein a mnoho jiných, pomazaných také tvrdili a tvrdí, že gravitační pole je zahnutý prostor. A my dva přece už víme, že gravipole je sféricky a organicky deformované, neboli excitované vakuum v okolí hm. struktur. (Einstein vymetl z fyziky veškerou náplň a zbyl jen ten „prázdný prostor“. Tak ho musel nějak změnit a nenapadlo ho nic lepšího, než ten prázdný, geometrický antropismus, prostor zvohýbat.) Sok :P


JK sokrateus
Schneider
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: pon 19 říj 2009 9:08
Bydliště: ZA PRACHÁRNOU 43, jIHLAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: Pro Sokrateuse

Příspěvek od Schneider »

K 1. Vůbec mě nezajímají interakce. Tvůj kvarton vlastní kritický průměr a tedy i objem.
K2. Bavíme se o Tvém kvartonovém vakuovém světě. Zatím mám za to, že je hmotný. Tedy o jeho hmotné manifestaci v jakékoliv podobě. Můžeme se bavit i vakuu tvořeném fluktuacemi. Na podstatě věci by se nic nezměnilo. Poslal jsem Ti text s obrázkama. Tam názorně lze vidět, že nelze oddělit na této úrovni prostor od hmoty.
K3. Nemluvím o abstraktech geometrických konstrukcí, ale reálu. Realita vlastní jen pravdivou, protože sketečnou, srukturu vakua a ta zaujímá ,jediný typ, prostoru. Co se týče prostoru, není si co vymýšlet. To platí o realitě samé a jejích vlastností. Lze ji jen pochopit. V jejím chápání ještě dlouho, jestli kdy, nastane shoda. Nelze ji vymyslet jen vysvětlit. Takže neodděluji neoddělitelné jen pouze chápu a konstantuji tuto skutečnost.
K5. Josefe, buď tak laskav a pořádně si tu komentovanou větu přečti. Já přece s Tebou nediskutuji o tom, že rybniční voda v kýblu je jiná než voda z téhož
rybníka.
K6. .......Jendo, pokud budeš používat termín vakuum, pak se shodnem, ale tvrdit, že prostor je vyplněn vakuem je pozoruhodná tautologie....... Jasně, protože na této úrovni nelze odlišit strukturu hmoty vakua a prostoru a prostor od téže struktury která jej tvoří.
Co se týče hmoty nemám problém, protože to stejně dělám, s definicí hmoty obsažené v Tvé hypotéze.
Anihilace: Do doby než jsem se zmínil, nepadlo o ní v diskuzi ani slovo. Jde o jev probíhající v čase. Tedy jej nelze omezit jen statický jev zhroucení kvartonu do jeho kritického průměru. Veškeré jevy v kvartonovém světě probíhají, jak je obvyklé, v čase. Jsou dynamické a tedy i na anihilaci je třeba pohlížet jako na dynamickou časem neomezenou vlastnost kvartonovky. Takže co se týče definice hmoty respektuji Tvou kvartonovku.

Navždy svůj JSCH-Pd :roll:


JSCH
sokrateus
Zasloužilý člen
Příspěvky: 261
Registrován: stř 10 čer 2009 21:36
Bydliště: Jeseniky
Dostal: 2 poděkování

Re: Pro Sokrateuse

Příspěvek od sokrateus »

ad/1 Vůbec mě nezajímají interakce. To je škoda, jen interakce prozrazují existenci kvartonu
ad/2 Můžeme se bavit i vakuu tvořeném fluktuacemi. Fluktuace čeho? Jendo, prosímtě na kolenou, prozraď mi co myslíš pod termínem hmota. Jinak se nepohnem!
ad/3 Nemluvím o abstraktech geometrických konstrukcí, Prostor je abstraktní geometrický pojem ať chceš, nebo nechceš. Vytvořila ho lidská představivost Tak jako třeba myšlenou kružnici
ad/5 Já přece s Tebou nediskutuji o tom, že rybniční voda v kýblu je jiná než voda z téhož. Zatím ne, ale na barel prostoru jsi namítl že: Všehomír nemá vnějších hranic a jeho objem do jakkoliv velkého barelu se nevejde. Čímž jsi dal najevo,že barel prostoru je jiný než celý prostor Všehomíra. Proto ten kýbl vody a rybník.
ad/6 Anihilace: Do doby než jsem se zmínil, nepadlo o ní v diskuzi ani slovo. Jendo, o čem myslíš, že je řeč v tomto příspěvku: 27.3.2019 14:25
Jestli k tomu mohu jen něco málo dodat: Z popsaného sice není zcela jasné jaké elem. částice "páchají" tu společnou sebevraždu, ale myslím, že Gabča má na mysli dva leptony, čili elektron a pozitron. Moje spekulativní představa "posledních chvil" před "zánikem" je tahle: Jak se obě částice k sobě zrychleně, v důsledku rostoucí asymetrie jejich hm. polí, přibližují, zužuje se jejich excitační pole (to vpředu, co je "vleče" k sobě) do stále užšího kužele (tím se enormě rychle zvyšuje excitace zbývajících kvartonů mezi nimi) až dospějí k poslednímu kvartonu mezi sebou. Ten si oba vakanty elektronu a pozitronu svým, teď už do jednoho místa soustředěným hm. působením doslova roztrhnou jako tygři kořist a utrhnou si to co jim do úplného kvartonu chybí. Vakantu elektronu chybí protoely (p) a (n') , no a zbytek tedy (p') a (n) se zase moc 'šíknou' vakantu pozitronu. A máme tu rázem dva vysoce excitované úplné kvartony... Jendo, tohle je popsaná anihilace pozitronu a elektronu. Fakt jsi to nepoznal?
Jendo, vopravdu bych si rád od Tebe přečetl Tvoji definici hmoty.
Zdraví Tě hrozně zvědavý Sok :P


JK sokrateus
Schneider
Starší člen
Příspěvky: 158
Registrován: pon 19 říj 2009 9:08
Bydliště: ZA PRACHÁRNOU 43, jIHLAVA
Kontaktovat uživatele:

Re: Gravitace

Příspěvek od Schneider »

Jak může dojít k jakýmkoliv exitacím v kvartonu, když kvarton kvůli anihilacím svých protoelů může existovat jen v základním prostoru kritického poloměru se základním minimem energie? Tedy je-li mu dodáno jakékoliv množství energie, tak odpovídající jeho protoelementy se jí anihilací opět zbaví.
Co se týče hmoty. Už jsem Ti napsal, že jsem ochoten vzhledem k tématu o kterém je řeč, mít stejný pohled na hmotu jako máš Ty.
Má, nikoliv definice, ale představa o hmotě je, že vše co povžujeme za hmotu je tvořeno soubory nepatrných kmitů s obrovskou energií. Ty jsou přítomny ve veškerém prostoru Všehomíra a vztah prostor-částice je přesně definován poslední větou níže uvedeného citátu. Nic jiného, než tato věta říká, netvrdím.
......... Prostor (časoprostor) patrně není vlastností objektů (částic), ale je vlastností událostí. Událost je to, o čem má smysl říkat, že je někdy a někde. Částice tuto vlastnost nemá. Pouze zůčastní-li se interakce s jinou částicí (srazí se s ní), má smysl mluvit o její lokalizaci v prostoru (ta srážka je totiž událostí, která nastala někdy a někde). Mimo interakce mají částice třeba energii (hmotu), impuls a pod., ale jejich poloha je zcela neurčitá (neexistuje).......
Než se pouštět do složitých sporů, odbíhajících od merita věci, navrhuji použít Tvou kvartonovou definici hmoty. Já a Ty zejména o ní víme dost pro naší diskuzi.
JSCH-Pd :P


JSCH
sokrateus
Zasloužilý člen
Příspěvky: 261
Registrován: stř 10 čer 2009 21:36
Bydliště: Jeseniky
Dostal: 2 poděkování

Re: Gravitace

Příspěvek od sokrateus »

// Jak může dojít k jakýmkoliv exitacím v kvartonu, když kvarton kvůli anihilacím svých protoelů může existovat jen v základním prostoru kritického poloměru se základním minimem energie?//
Ale kdepak, Jendo, to je hluboké nedorozumnění (jak říká jeden náš „klasik“.) Uvnitř kvartonu tam je hotový peklo! Rvou se tam navzájem čtyři antipody celým svým hmotovým, nábojovým a grupovým působením. Hele, to je jako v atomu s el. nábojema. Ztratily snad elektrony a protony své náboje tím, že jsou spolu elektricky vázány. Kdepak drží se tím pod krkem a snaží se toho druhého „prekabátit“ a polarizovat prostor atomu podle svého náboje. Ale protože se snaží všichni stejně je z toho uvnitř atomu plichta. Ale rvou se furt!
Jendo, stejné je to s protoely v objemu kvartonu. Všichni nasměrovaly svá materiální působení na subprotoely (Jendo, to je novinka pro označení částic sukvartonového prostředí, čili 2. suteríénu) uvnitř a chtějí se tam zařídit podle sebe. A to je ten vzájemný klinč: neguji si tím své hmotné působení vně kvartonu! Tedy ač je uvnitř kvartonu hodně „živo“ vně kvartonu, tj. pro všechny vnější pozorovatele má ten kvarton nulové hodnoty: hmotové, nábojové i grupové. (a tedy vlastně pro "svět" neexistuje; nepůsobí na něj) Takový kvarton je ve stavu nasycení! Jenže a to je tragedie hledačů VN, aby mohly protoely uplatnit své hm. působení vně kvartonu a tedy konat práci (vytvořit hm. pole), musíš je nějak z toho kvartonu dostat ven. Čili soustředit ke kvartonu tak velký zdroj hm. působení aby překonal tu jejich vzájemnou antipodní vazbu, abys zvrátil tu totální dostředivou asymetrii subkvartonového pole uvnitř kvartonu a vytvořit opačnou tj. odstředivou asymetrii subkvartového pole, tak, abys protoely vyvlekl ven z objemu kvartonu. (Oni jsou dost promiskuitní: jdou s tím kdo má větší vliv). Nepřipomíná Ti to lidi? :lol:

// Pouze zůčastní-li se interakce s jinou částicí (srazí se s ní), má smysl mluvit o její lokalizaci v prostoru (ta srážka je totiž událostí, která nastala někdy a někde). Mimo interakce mají částice třeba energii (hmotu), impuls a pod., ale jejich poloha je zcela neurčitá (neexistuje).//
Jendo mluvíš jazykem QED, kde vládne vlnová funkce, která říká, že poloha částice je známa jen s určitou pravděpodobností a až při bodové interakci je poloha na 100% známa. Říká se tomu kolaps vlnové fce. A právě tohle vyčítá teoretik Lee Smolin tvůrcům QED. Označuje to za naivní a neudržitelné představy. KMV takovéhle teoretické berličky nepotřebuje! Ostatně přečti si toho Smolina sám. Jmenuje se to Fyzika v nesnázích. Vřele doporučuji. Sok. :P


JK sokrateus
Odpovědět

Zpět na „Universum“