Ring volný-boxovárna

Společenské dění u nás i ve světě.
Odpovědět

Jste pro?

Anketa končí za stř 01 lis 2006 18:33

Ano,
11
85%
Ne
2
15%
 
Celkem hlasů: 13

lajos
Zasloužilý člen
Příspěvky: 2444
Registrován: pát 25 lis 2005 14:32
Bydliště: Liberec
Dal: 471 poděkování
Dostal: 212 poděkování

Re: Vzpomínka

Příspěvek od lajos »

Iv píše:Pravdivá realita, jež utvoří nad dnešní dobou jen ironický úsměv.
Jsi číslo ale máš pravdu v každém odstavečku a vynechal jsi protiledlavové granáty (německé) které jsme přitáhly z příkopu naproti paneláku, na vrátnici, třeba skladů ovoce zelenina v Komárně


Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Vzpomínka

Příspěvek od Slavek Krepelka »

Iv píše:Pravdivá realita, jež utvoří nad dnešní dobou jen ironický úsměv.
No jo, dávali jsme patrony vylovené z Vltavy a Rokytky na vlakové koleje jen abychom pak museli zdrhat před vlakem na který jsme zapoměli a kecali seďa na kolejích až byl na nás, taky jsme to !stříleli" z dýmovnic, padali jsme ze stromů, střech a někdo i z mostu, staveniště byly jedním z nejzajímavěších hřišť a o hřebíku, který nám projel nohou, jsme se doma radši ani nezmiňovali, abychom to nezchytali, což vyplavalo až když matinka prala fusekle, vyráběli jsme střelný prach a dělali minomety z krátkých lešenových trubek zapíchnutých v ohništi a ládovaných prázdnýma sprejema, lezli po skalách, občas pod mostem vypili flašku jabčáku a někdy se pak i poblinkali, kradli třešně, hrušky a jabka v zahradách i ve skladech a když nám někdo vylískal, tak jsme se modlili, aby to na nás nevyzvonil doma, do potoka na ryby - jen tak do ruky, stříleli z praku do kde čeho, jezdili na kole Prahou v plném provozu jenom na torpédo, bez zvonku i bez světla a v trenýrkách, koupali jsme se mezi injekčníma stříkačkama, šprckama a sem tam nějakou tou chcíplou krysou ve slepých ramenech Vltavy, vorařili po ní koncem zimy na krách, hráli hokej a kopanec na ulici a prostě jsme byli uličníci.

Nekecám když řeknu, že jsem se mnohokrát zamyslel nad tím, jak jsem to (a všichni spolusyčáci) vše relativně ve zdraví vlasně přežil, jenom s mnohokrát pozvrtnutými kotníky, jednou zlomeninou ruky a jednou vykloubeninou lokte spolu s nějakým tím sklem v noze. To tedy se nezmiňuji o mnohokrát natlučeném nose s kostma můstku na maděru. Ale přežil.

Jenže rodičové nám zcela zaslouženě (a někdy i nezaslouženě) občas něčím natloukli, někdy rukou, to matinka, někdy řemenem, to tatínek, a když jsem mu je před "bouří" (jen jednou) všechny schoval, tak zcela tvořivě a inteligentně gumovou hadicí uškubnutou od pračky značky ROMO. Přesto jsme je milovali a proto si jich i eventuelně vážili. Ke starším jsme se chovali s úctou a pouštěli je sednout v tramvaji, stejně jako budoucí matinky, a těm čerstvým jsme pomáhali do tramvaje s kočárkem, kantory jsme nemlátili i když by to někteří zasloužili a dokonce jsme je na ulici uctivě zdravili, stejně jako všechny, koho jsme znali, v bijáku jsme nedělali bordel a stejně tak na ulici a policajtům jsme se vyhýbali na sto honů protože podle nás to bylo něco jako kdyby měl někdo lepru nebo mor, slepce jsme převáděli přes ulici, pokud nám nedali holí a myli doma nádobí, někdy, a taky sebe, denně.

Tak mne napadá, jestli si lze v 60ti vzpomenout, jak "jsem" vyhrával které kompové hry, či tak něco.

Takže tak, ahoj, Slávek a děkujeme za připomenutí. :D


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Vzpomínka

Příspěvek od aNONym »

Jo, to je život. ;) Non

[youtube][/youtube]


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

to Slávek

Příspěvek od Iv »

Ale jsou Slávku v archivu pořád, pro příští generace, např. jedna Dosovská co jsme pařili je tady.
Jo a ještě přidám jednu vzpomínku z nefalšovaných a pravých klukovin. Chodili jsme ke glajzům, kde rusáci vyhodili německej vlak a válelo se tam tehdy nábojů do kulometů atd. jej, tam toho bylo. Co čert nechtěl, sbírali jsme je a za hřbitovní zdí jsme dělali oheň(ohýnek) a milé patrony cestovaly do ohně, hlavně když přicházeli modlitební babky a patrony začaly pálit jak kdyby skopčáci skákali ze zákopů a babky utíkaly z krchova za použítí křižování, že by předběhly i Zátopkovovou a hůlky už nepotřebovaly, aspoň na tuto chvíli. Atd...Doma nás pak stejně zřezali, ale přesto to stálo za to. :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.
Naposledy upravil(a) Iv dne pát 19 lis 2010 19:46, celkem upraveno 4 x.


Svůj šírák odhazuji vdál a letím zpět ke hvězdám. (Cyrano)
Uživatelský avatar
Iv
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1080
Registrován: sob 07 říj 2006 17:51
Dostal: 8 poděkování
Kontaktovat uživatele:

to Slávek

Příspěvek od Iv »

A jedna navrch - střílačka, mohu víc, ale nechci tady spotřebovávat kB, tehdy nám stačilo trochu paměti a Hadr? Většinou mg. páska značky Emgeton. :jump:

Jinak si s Vaším dovolením vzpomenu na Nikoly Tesly, zítra má svátek Nikola , tak posílám pozdrav do jinýho a lepšího světa, měj se tam fajn a na ty naše kotrmelce se ani nedívej ...děs a běs. Svět se už dávno zbláznil a snad už jen chovanci u Chocholouška jsou ti normální ....
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Svůj šírák odhazuji vdál a letím zpět ke hvězdám. (Cyrano)
felda
Zasloužilý člen
Příspěvky: 285
Registrován: čtv 22 čer 2006 21:04
Bydliště: Všenory
Dal: 94 poděkování
Dostal: 175 poděkování

Re: mno....

Příspěvek od felda »

poota píše:
Slavek Krepelka píše:Nebuďte naivní. Další byrokracie, další záminka korupce.
Zcela správně.

Raději uzákonit, že výrobce je zodpovědný pouze za bezchybnou funkci - nůž krájí, sekera seká, pistole střílí, granát vybuchuje, sůl solí, žíravina žere.
Za použití a následky že nese plnou zodpovědnost uživatel, jeho povinností je seznámit se předem s funkcí toho, co chce používat.
Neznalost funkce neomlouvá, stejně jako neznalost zákona.
Atd.


Zdravím - poota
cvrček cvrká , prcek...


felda
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Předměty jsou deriváty vědomí

Příspěvek od 1220 »

http://translate.google.cz/translate?hl ... cell-myth/
Maxvelův démon atp
To se ale otevře teprve když kliknete na :
" Paradigm Posuny hity zdarma pro energetické technologie"
skoro dole

je to specialita pro Slávka & company ,,, :lol: :lol: :lol:
Adios.
Komentáře nebudou :(

:bye: :bye: :bye:
K.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: mno....

Příspěvek od poota »

felda píše: cvrček cvrká , prcek...
Jasně - když jsi se vyspala s prckem, tak se pak hloupě nediv.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Předměty jsou deriváty vědomí

Příspěvek od Slavek Krepelka »

1220 píše:http://translate.google.cz/translate?hl ... cell-myth/
Maxvelův démon atp
To se ale otevře teprve když kliknete na :
" Paradigm Posuny hity zdarma pro energetické technologie"
skoro dole

je to specialita pro Slávka & company ,,, :lol: :lol: :lol:
Adios.
Komentáře nebudou :(

:bye: :bye: :bye:
K.
Nazdar Karle.

Pořád dokola a pořád s hromadou blbostí. Dokud mluví o tom, co to není, tak je fajn. Pak do toho střihne fraktály a kecá z cesty. Sice v tom josu, ale ne tak jak o tom dotyčný uvažuje a jak to podává. Pak do toho strčí Fibonaciho a je to ještě horší, protože zaprvé ta Fibonaciho křivka je ubohou zkomoleninou skutečné spirály a její matika je fraška, a za druhé se mezi čísly poměrů J.Cell nevyskytuje, protože matika skutečné křivky spirály a její geometrická konstrukce je někde jinde. Asi takhle: kruříthem se pravdivá spirála nedá zkonstruovat. Spirála je funkce, nikoliv obrazec, stejně jako parabola a hyperbola, na rozdíl třeba od kružnice, nebo čtverce.

Maxwelův devil je fantastický a až ho někde potkám, potřesu mu rukou. Jinak je takovým ďáblem kde co, zeptejte se Jima 68, vortexu, i kamen na uhlí. Že to ten Maxwell a jeho parta nevidí jim ke cti moc neslouží.

:roll: Takže nic pro mně, ale děkuju stejně. :D Ahoj, Slávek.


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Předměty jsou deriváty vědomí

Příspěvek od 1220 »

Slavek Krepelka píše:
Nazdar Karle........

Takže nic pro mně, ale děkuju stejně. :D Ahoj, Slávek.
Takhle nějak jsem to čekal, taky děkuju.
Škoda , že se dovedeš zaměřit jen na chyby. :(
K.
Přesto jsou předměty deriváty vědomí. ;) a to se mi líbí :lol: :lol:


aNONym
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1477
Registrován: čtv 18 pro 2008 20:43
Dal: 8 poděkování
Dostal: 8 poděkování

Re: Peniaze pre nas vyskum

Příspěvek od aNONym »

Animal píše:
aNONym píše:
Animal píše:Nepotesim ta , tieto diagnozi az na zmenu v kategorizácijî medzi ambulantnou a domácou liecbou sa nemenili... . Chlapče už si dosť stary na to aby si si vedel i sam dat do hromady 1+1 . Jak cesi hovorievaju v jednom pre danu situaciu vystiznom rcení ''Kto s cím zachazí , tým take schazi''. Kedze nemam problem s tebou pokracovat v tejto tvojej ''spinavej hre'', tak ak velmi chceš , pomozem ti ''vyrábit'' tu z teba este vecieho ''Vola'' akeho zo seba v tejto veci robís sam . Animal
Díky tomu, že se s tebou bavím, tak ze sebe možná "sofistikovaně" dělám "Vola". :P Non

Ty však nemusíš. :D
Ked sa chce normalny clovek bavit s ''Volom'', inac ako dostat sa na jeho uroven to ani neide . Kedze s tym problem nemam , pre tu srandu co z toho takmer vzdy vzíde , tu zo seba toho ''Vola'' spravim obcas i ja .. Vec sa ma len tak ako ma bit . Animal
:D :D Non


The fact that a new idea is ridiculed doesn't increase its likelihood of being eventually found to have merit. Most new ideas, even in science, fail, and are quietly swept under the rug of history - D.E.S.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

Re: Předměty jsou deriváty vědomí

Příspěvek od Slavek Krepelka »

1220 píše: Takhle nějak jsem to čekal, taky děkuju.
Škoda , že se dovedeš zaměřit jen na chyby. :(
K.
Přesto jsou předměty deriváty vědomí. ;) a to se mi líbí :lol: :lol:
Nazdar Karle, přišel jsem dost pozdě, takže pro dnešek jenom krátce.

Deriváty vědomí není asi přesné, spíš bych se přiklonil ke svědomí, jako tomu nejdůležitějšímu derivátu. Ale tak nějak to tam je určitě, možná i kombinace vícera.

"To je elementární milý Watsone, pokud eliminujeme vše nemožné, to co zbyde, ať už jakkoliv nepravděpodobné, musí být pravdou". (Artur Connan Doyle, Sherlock Holmes)

Takže mi nejde ani tak moc o to, na co se soustředím, ale hodně i o to, co lze eliminovat. Jestli negativní, nebo pozitivní, nehraje roli, konec je pravdou a ta, ať už jakkoliv nepříjená, anebo příjemná, to záleží na přístupu k věci, je vždy pozitivní, protože je cestou poznání a pokroku nás všech dohromady (možná si něco pomyslíš, a když ne Ty, tak mnozí jiní, ale s jistotou budu dnes už tvrdit že našeho boha), a tím nemám na mysli nic technického. :D

Ahoj, Slávek

Jo cestování, žena uvázla v Londýně, že prý je v Praze boží dopuštění a dál se neletí. Ale taky bych si radši z oka do oka, co si budeme povídat. To pak člověk může i úspěšně při tom povídání mávat rukama. :laugh: :laugh:


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
Uživatelský avatar
Slavek Krepelka
Zasloužilý člen
Příspěvky: 6292
Registrován: ned 07 bře 2010 3:35
Bydliště: Ottawa, Canada, dočas. Praha
Dal: 2432 poděkování
Dostal: 3249 poděkování

rozdurděnost trochu jinak

Příspěvek od Slavek Krepelka »

1220 píše:proč se pořád jenom čertíš, Je doba Adventní očekávání narození světla ;)
kdybych jenom tušil, že Tě to popudí ......... :(
Trochu sice tušil, ale ne tolik.
Promiň mi to.
Měj se blaze.
K.
Nazdar Karle,

:D Vůbec se nečertím a stále trvám na tom, že jsem rád, že jsi mi to strčil pod nos. Asi se na věci dívám dost jinak než většina. V mé reakci se skrývá pouze hluboký údiv, že to s tou J.Cell každému uniká, o co vlastně jde. O adventu narození světa nic nevím, alespoň zatím, ale stala se mi taková zajímavá věc. Šťourám se v Gewově Hlubině Návratu a začínají mi docházet věci, které by mi při běžném čtení nejspíš unikly. Jedna věc je jistá, že světové adventy chodí ruku v ruce s armagedony, alespoň doposavad to tak bylo a už jsme skrz to jako lidstvo byli alespoň 4x.

No, 4x pořád to samé, lidi zlobí a něco do nich plácne. Někteří to přežijí s nějakou tou "boží" pomocí a boulema a někteří bez ní, protože měli před událostí vystaráno jakožto nejmocnější mezi rovnými. O to ale nejde, akorát snad, že bych očekával, že za ty mnohé tisíce let už jsme snad jako lidstvo mohli dostat rozum. No, a když se kolem sebe podívám, tak toho rozumu je strašně pomálu. Někdo někde něco asi zvoral, když nás “tvořil k obrazu svému”. Pořád říkám, že blbci by se neměli pouštět ke studiím.

Ale když už jsem do toho kousl, něco Ti přihodím, třeba Ti to někde na něco posvítí. Starý zákon hovoří jazykem velice pomíchaným, jednak prózou a jednak veršema. Původní rýmovačky sice zmizely pod vrstvou překladů, ale co se z nich dochovalo, je jinotaj a začínám do toho malilinko pronikat. Je to skoro žalostné, že překlady se zabývají suchopární šprtoknihomolové bez kousku básnického střeva a talentu pro krásu. Víš jak to napsal Čapek, "labutí šíje, ňadra buben činelly"? 235?

Takže, teď vím co se skrývá pod pojmy: archanděl, anděl, podsvětí, zahrada edenu, bůh (ten biblický) a bude toho víc, až s tím Jirkou budu hotový.

Co si s tím uděláš je tvoje věc, ale 5 Ti jich tady dám, jak je teď znám, ať máš o čem přemýšlet, i když věřit mi nemusíš a vlastně, prosím Tě nevěř, ověř.

Archanděl =

Arch
přímo – oblouk, klenba, srpek, hlavní, vedoucí
nepřímo - podpora zbytku konstrukce

Takže oblouk a srpek je také tvar ať už neůplných kruhů Saturnu, či jiných planet, ale taky srpků asteroidových pásů a jakých koliv jiných seskupení kosmického kamení různých velikostí sledující nějakou oběžnou dráhu po elipse, která je jejich osou pohybu i tvaru. (galaxie tam tedy nepatří)

Hlavní, vedoucí je tedy také největší z kamenů příslušného útvaru říkejme tomu asteroidů, tedy planetoid pasák (sheppard planet) v seskupení srpku asteroidů. (tedy andělů, dále dole) (Taky třeba arci - vévoda)

Klenba, to je vztak k nebeské klenbě ale zase i tvaru oblouku,

Podpora to je ten pasák, gravitační působení kterým planetoid drží pohromadě srpek asteroidů. (což ke v podstatě lineární gravitační útvar graviotačního mnohoobjektového shluku v sekundární závislosti na centrální gravitaci velkého tělesa. (Druhým případem lineárního gravitačního seskupení je rovný tyčovitý útvar středu mladých spirálových galaxií)

Takže Arch označuje proto-planetu, nebo největší z asteroidů v seskupení asteroidového pásu, podle arbitrární astronomické nomenklatury.

Anděl (tady už to pro mne není až tak jednoznačné, ale přikláním se k původnímu významu)
planetka, planetoid, kometa, skála, asteroid kus šutru putujícího vesmírem, po vstupu do atmosféry země meteorit – relativně malé vesmírné tělísko závislí na planetoidu, tedy pasákovi.

zvěstovatel tedy pozdější termín nyní odtržený od původního souvýznamu (asteroidu) překladama a výkladama, ty první ze srpku asteroidů které začaly před potopou míjet a pak i mydlit do matičky Země, následované nejspíše velice těsným minutím (průlet atmosférou) jejich archanděla. Význam posel, zvěstovatel, zastřel originální význam slova možná díky nepřesným překladům, ale definitivně díky nepochopení slov metafor použitých v předávání příběhu této události, nebo neochotou zachovat i původně kosmický význam poté, co se toho chopili demagogové a význam byl změněn z “meteorit – posel zkázy” na “zvěstovatel”.

Takže Anděl = asteroid – meteorit – posel zkázy.

No, a jak se to stádečko andělů (podle bible podřízených archandělovi) s Archandělem v jejich gravitačním středu začalo o matičku Zemi otírat, dostaly se ke slovu plamenné meče, největší pak Gabrielův, takže pokud andělé a archandělé hlídali Eden:

Eden(em) byla nezbytně míněna celá zeměkoule a je na výkladu, co je míněno hlídáním, zda nějaká ohrana poskytovaná Zemi asteroidovými pásy, nebo ochrana Země před vývojem člověka špatným směrem. Vzhledem k tomu, že chráněncem měl být podle Sumero-Hebrejské bible Eden, ne jeho obyvatelé, a že Zemi se zas tak moc zatím při takové taškařici, jako je průlet pásem asteroidů, nic moc nestalo, uznávám druhý výklad za podstatně pravděpodobnější.

Vzhledem k tomu, že Adamču s Evčou vyhnal mečem plamenným Archanděl Gabriel, takže těsně předpotopní situace, a že celá země se utopila a tím byla tomuto povedenému párečku odepřena, musím usoudit, že

Eden = Země.

Podsvětí.

Volně citováno z bible:

Zvolal jsem do podsvětí a vyšel z něj Adoel. Řekl jsem mu: “Otevři se Adoele ať vidím, co se z tebe vyklube.” Adoel se otevřel a viděl jsem v něm veliké světlo…

To mluvíme o stvoření světa, jenom aby bylo jasno. Takže, jaký podsvětí, když nebyl svět, že? O tom čím ten bůh volal nemaje hlasivky a jak se to volání dostalo do podsvětí beze vzduchu radši špekulovat nebudu, ale sveďme to na telepatickou záležitost, však jde o básnění.

Tudíž podsvětí musí být něco, co může existovat nejen bez hmoty, ale i beze světla. No a hned jsme u éteru, či ZPE, či orgonu, či gravitace, či duší, či statického náboje či, či, či, či…. (snad to nezačne mňoukat :) To vše je obsaženo v podsvětí, podsvětí se z toho skládá a hlavně různě formuje a jenom některá poťouchlá náboženství jako je křesťanství, z toho udělala peklo (na zemi) a naši vědátoři se z toho pořád snaží nějak vykroutit a zalkli by se při vyslovení jakéhokoliv výrazu, který už tu kdy byl, aby nevypadali jak malí kluci nachytaný na švestkách.

Takže Podsvětí = Aether (třeba)

Bůh (tedy ten sebeprohlášený monoteistický - židovský, křesťanský a mohamedánský, řekněme starozákonný, či Sumero-zákonný)

A že jich kdysi bylo těch bohů. Vždy osobnosti nejvyššího společenského postavení, ať už pouze v podobě neexistující modly, alegorické ale stále neexistující modly nebo modly z masa a krve, takže politici na kopečku, takže většinou ty největší svině (svině mi snad prominou) i když asi mimořádně schopní relativně k člověku - vyžadující? oběti, zbožňování, doprošování se atd. to vše korunované dost bezohledným přístupem ke zbožňovatelům, tedy otrokáři nejhnusnějšího ražení obdivovaní neznylým člověčenstvem, a zase nejspíše povětšině člověci. Děkuju pěkně za taková božstva.

Enoch, který to nutně vypráví, pokud tedy na to neměl písaře, je tím, kdo vypravěče nutně označil za boha. Vypravěč se pak vydává jeho ústy za stvořilete, tedy alespoň podle překladačů, jenže, kdo překládal a kdo vykládal, a za boha se konec konců vyhlásil nejen Caligula, ale hromady jiných zdegenerovaných tajtrlíků, jimiž jsou prošpikovány dějiny vládnoucích nenažranců, držitelé prvních cen ve sbírání mindráků a mrtvol, takže o jednoho méně, nebo více, jaké pak překvapení, zvláště pak když měl za posluchače prostinkého (relativně) Enocha s otevřenou hubou.

Asi tak jako když nám to stvoření bigbangu servíruje nějaký Hawking jako svůj nápad a jeho polobozi kolezi z něj dělají dnes národního hrdinu (anžto čím větší archanděl, tím větší andělé) a nejchytřejšího myslivce všech dob, ze kterého historie možná jednou udělá co? No přece boha ..... do boha. On možná ten dotyčný, co to Enochovi všechno napovídal, ani svině nebyl, ale dobře si spočítal, že vysvětlovat nějakému Enochovi, že není bohem, by se určitě setkalo se stejným úspěchem jako snaha udělat na vodě čtvereček dlaždičkou. Oni mezi nima, tedy těma nejspíše člověčíma bohama byli i docela milosrdní štramáci, jako třeba Prométeus (a někteří jako on to pěkně od kolegů schytali, jako třeba i ten Lucifer, kterého psáči historie ještě navíc osočili ze zkázy zemské i lidsko- duševní).

To teda historicky. No a co to vlastně je ten bůh? Asi takhle: Tady jsme skutečně ve fraktálech. Ty jsi bůh všem těm maličkým individuím, ze kterých se skládá tělo tvé, všem těm buněčkám, co sice nevypadají moc jako lidi, ale co se marně snaží Tě a nás uchránit před smrtí a kterým se to díky naším vyšším zájmům a snahám nedaří. Ruku na srdce, jak to vlasně je? Ovládáme my naše tělo, nebo je to naopak? Jo, umíme chodit a pár jiných zázraků, ale co dokáže za zázraky tělo, to nám ještě dlouho vezme poznat a pochopit, pokud vůbec kdy, s oslama, kteří si své pozice tvoří a brání hlava nehlava pinkalindou, vyděračstvím, příbuzenstvím, korupcí, lžima i individuálníma a hromadnýma mordama.

A při tom je v každém z nás se naučit daleko víc, než jenom se odnaučit naučené a poznat sebevzdělání bez berliček víry ve vykladače ať už čehokoliv a při tom se popřípadě naučit vládnout tělu nejen s láskou, ale také disciplinou sobě nevlastní, neboť v disciplině je svoboda.

No a z nás se zase skládá bůh alespoň člověčenství, ale určitě v tom nejsme sami, tedy my pozemšťané a patří do toho i Země a Slunce a planety a galaxie, pokud se tedy nemýlím, ale možná ta galaxie už je fraktálním zlomem. O fyzickou podobu vůbec nejde, jde o to podsvětí, které je světem svému podsvětí a podsvětím našemu světu, který je podsvětím něčemu, co málo kdo z lidí byť i jenom tuší. “Jak nahoře, tak i dole ”, že? Zase ta bible.

Takže zase jde o náhled, bližší košile než kabát, co je jedinci svízelí může být celku k užitku a naopak. Jaký negativní náhled?

Takže Bůh = fraktální celek a celkový fraktál jsoucnosti od nekonečna do nekonečna, je bezbřehým oceánem vědomí a nekonečnou loukou jsoucnosti.

Jinak všichni ostatní označovaní tímto titulem byli, jsou a budou jenom mentální hříčkou svých slabostí a strachů z neúspěchu a slabosti, s vyjímkami, které přeci jenom uzrály a titulu se jim dostalo díky jejich rodové příslušnosti, aniž o něj nějak stáli.

----------

Asi tímto naseru kde koho, kdo se ohání bohem, nebo třeba jenom narcisismem, nebo nacismem, sakra, dnes se tomu říká nacionalismus, i když jde mnohokrát o veleklanovou sounáležitost a tedy národnostismus, to je úplně buřt podle čeho se to rozdělí a jak se to pojmenuje, protože jsme všichni lidi a pokud se rozdělujeme podle jakýchkoliv etnickonaciopobožnobarevnopohlavněrodovopovýšenoslabošských kritérií, nikdy se nemůžeme sjednotit v harmonii a náš Bůh jenom skučí, jak ho berou jednou ledviny a podruhé játra, pokud z toho není přímo schizofrenický a zralý na pentli. No, a to se samozřejmě zase odráží jenom na nás, jak my do toho podsvětí voláme tak i on a občas dostaneme od božího dochtora penicilín, nebo nějaký jiný dryják v injekci, nebo nás sebere laserem atd. A čemu že se máme vlastně co divit? Je zrovna tak hříčkou v našich rukou jako jsme my hříčkou v “rukou” našich rozhádaných buněček. No, a možná je to už jen plesnivý dědek a má už všeho po krk včetně svých bolestí, tedy i nás, stárne a fyzicky zemře a my fyzicky zemřeme s ním, všichni najednou, ale nová pokolení fyzikality z podsvětí povstanou a zase budou součástí toho všeho ruchu, informace a hierarchie individualit jednak nesmrtelného podsvětí, bez ztráty absolutního, nekonečného jsoucna, a jednak toho fyzikálního, možná už v mladé a zdravé formě, než se to zase zopakuje.

Takže tak nějak, škarohlíd pokud to tak vidíš, podle mne ani moc ne, spíš na to koukám fatalisticky a snažím se i když to navenek vypadá blbě, protože bez snahy každého schopného individua to půjde dole brehom určitě, a o to nestojím.

S laskavým pozdravem, Slávek. :pivko:

P.S. Jo, a aby se to nepletlo, tak ještě toto. Udělal jsem tohle ve wordu, otevřel jsem mail abych to oplácl na vzkaz, kliknu na převčerejší upozornění na vzkaz v HCl, abych se dostal na Pramen, a naskočí mi co?

Vzkaz nějakého Karla S s titulem Clem, starý cca skoro rok, o nějakých 40 vzkazů výše do minulosti, které mám v mém inboxu. 8)


Je-li tvá přítomnost ve výhni okolností, vyuč se kovářem své budoucnosti.
1220
Zasloužilý člen
Příspěvky: 1719
Registrován: úte 09 led 2007 12:49
Bydliště: Praha
Dal: 1 poděkování
Dostal: 20 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Dík Slávo

Příspěvek od 1220 »

je to ale na dýl , advent je předvánoční doba 4 týdny před Vánoci, se "čeká," očekává , že bude slunovratoježíšek, :evil:
dál se těžko dnes dostanu, zas někam jedu a nějaký převody měly být hotové včera ...............
Pokud by Tě teda odpověď zajímala vydrž :idea: čekej na Slunovrat, estli Tě třeba Ježíšek netankuje.
Obdivuju nepokrytě hloubku Tvýho myšlení, jo a Hlubina návratu včera na mně jukla z knihovny v cca 18 30 hod našeho času.

K.
Opravuji :
To co se děje je derivátem myšlení žel Bohu ne vždy našeho, ale i to má svůj význam ... právě proto... ;)
Jak by to asi dopadlo, kdyby nějaký ustrašenec začal myslet o sebeobraně .......

PS: gnostická nauka tvrdí, že svět ve kterém člověk žije je nikoli světem čistoty a světla a vznešených atributů, ale naopak pomíjejícností samou, která se Zdrojem téměř ztratila spojení.( Kaše se kazí sama od sebe , že ano. ) Svět času byl a bude vždy světem odstínů šedi. Existuje však možnost zážitku bezčasovosti.
Nic víc nic míň.
Opakování :
http://www.gewo.info/element/hermes.htm


Animal
Starší člen
Příspěvky: 150
Registrován: pon 18 říj 2010 1:57

Re: rozdurděnost trochu jinak

Příspěvek od Animal »

Slavku uprimne klobuk dole . Musím priznať , u teba som si zvikol na iný štyl prispevkov . Žeby už nastal čas zahodiť tú moju ''staru košelu'' ? Animal


Život nie je o počte nadýchnutí ale o chvýlkach ktoré ti dych berú...
Odpovědět

Zpět na „Vážně i nevážně o všem kolem nás“