Aktuálně: Nový finanční systém - SPDR nabízí doživotní měsíční rentu, oddlužení. financování vlastních projektů. Více zde...
Město Krnov - Dobré srdce Krnova - QR platba na účet města Krnova - Pomoc postiženým při povodních. Více zde...

Teslové prístroje a objavy

Rôzne informácie o kluboch, ich aktivitách, aktuálne správy z domova i zo sveta ako i rôzne návody, inzeráty a podobne. Ale viac ako v minulosti sa budeme zameriavať na voľnú energiu.

Moderátor: Waldes

Odpovědět
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Trochu si hraju
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Fischer medical teslacoil 2014 "made in home" :lol:
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Uživatelský avatar
poota
Zasloužilý člen
Příspěvky: 5830
Registrován: stř 26 zář 2007 22:23
Bydliště: Praha
Dal: 1692 poděkování
Dostal: 2418 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od poota »

To trubkové jiskřiště se "samo" dobře chladí a naklápěním těch nosných hranolků (lichodélník!) se dá pohodlně nastavovat velikost mezer mezi trubkami a tím i délka jisker. Někde už se tady kdysi tenhle systém mihnul.

Zdravím - poota


Dr.Ont Geront Senilisimus/GeroDront/DeGe
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Tak jsem celou věc dneska vyzkoušel. Po patáliích s laděním a hodnotama kondenzátorů v LC členech, jsem se stejně k ničemu vlastně nedohrabal. Eric v tom svým videu na přijímači rozsvítil 15W žárovku. Já tam nerozsvítim ani prd. Primáry se sekundárama jsou naladěný víceméně, z 2,8MHz rezonanční frekvence se to vzájemně může lišit tak o 0,1MHz max, což není taková tragédie si myslim. Žárovka 230V/15W zapojená mezi paty VN plochých koaxových sekundárů svítí tak na čtvrtinu jasu než normálně svítí v tom ericovym videu.
Tak nevim co mám zas blbě, jediný prů**r může být v tom homemade Fischeru alias přístroj na diatermii. Neví někdo jaký má výkon ono VN trafo 120/5000V ve Fischer Diathermy machine (shortwave) rok 1920? :lol:


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od Waldes »

Nechcem sa ťa dotknúť, ale máš zvláštnu schopnosť, bagatelizovať podstatné veci a zaoberať sa nepodstatnými.
pdp7 píše: Neví někdo jaký má výkon ono VN trafo 120/5000V ve Fischer Diathermy machine (shortwave) rok 1920?
To je informácia úplne nepodstatná, podstatný údaj je aký vf výkon je na výstupe a taký dodať napríklad pomocou tranzistorového meniča ... To trubkové iskrisko hojne používané medzi replikátormi Lodgeho cievok má síce tzv. rozloženú iskru a je trochu chladené, čo v tvojom prípade je pokrok ale je tam úplne zbytočné, napájaj to priamo z vn trafa (jednosmerné pulzy)
pdp7 píše: Primáry se sekundárama jsou naladěný víceméně, z 2,8MHz rezonanční frekvence se to vzájemně může lišit tak o 0,1MHz max, což není taková tragédie si myslim.
Tak na toto nemám slov, skúšal si niekedy ladiť po pásme rádio ? už rozladenie o pár Hz spôsobí útlm ... Okrem toho ty opäť robíš Lodgeho cievku. Tam sa ukladajú závity tesne aby bola čo najväčšia parazitná medzizávitová kapacita, tam sa ladí do rezonancie primár / sekundár a takto vzniknutá pásmová priepust ti rozhodne nebude fungovať ako TC !!! Zladiť a to čo najdokonalejšie treba prijímač / vysielač ...
Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Nedotknul ses mě. Ale ty tu pořád něco tvrdíš o Lodgeho cívce a TC a podobný slova. Já prostě jen replikuju pokus z tohoto videa nic víc! Chci vidět a cítit ty projevy které byly ve videu, jak ta žárovka zapojená mezi paty sekundárů svítí modřeji než ta napájená klasickým 60Hz se sítě, vyzařuje ono "radiant matter" přitahuje k sobě kovové předměty a umí nabít kondenzátor bez připojení. Je mi uplně jedno či se tomu říká Lodge či TC.
Waldesi, určitě si už udělal spoustu cívek a měřil u nich rezonanční kmitočet, a víš že je to ošemetná záležitost. Naladit na sebe dva rezonanční obvody přesně na Hz když se pohybuješ v několika milionech Hz je docela ořech i se slušnějším vybavením. Já mám funkční generátor do 25MHz a digitální osciloskop do 100MHz.

Rezonanci sekundáru měřím tak, že živý konec od generátoru připojím k jeho patě a sondu od osciloskopu pověsím volně tak 0,5m nad korunu sekundáru. Na generátoru nastavím frekvenci kdy je největší amplituda na osciloskopu.

Rezonanci primáru měřím tak, že výstup z generátoru připojím na primár přes odpor cca 10KOhm. Paralelně k cívce připojím osciloskop a zase nastavím největší amplitudu.

Nyní volím kapacitu rezonančního kondíku v primáru. Přemostím jiskřiště a aplikuji ten postup měření rezonance primáru, změnami kapacity kondíku či indukčnosti primáru nastavím max. amplitudu v té frekvenci jaká je rezonanční frekvencí sekundáru. Toť asi k ladění. Jesli to dělám špatně Waldes tak hned křič.

CITACE:To je informácia úplne nepodstatná, podstatný údaj je aký vf výkon je na výstupe a taký dodať napríklad pomocou tranzistorového meniča ... To trubkové iskrisko hojne používané medzi replikátormi Lodgeho cievok má síce tzv. rozloženú iskru a je trochu chladené, čo v tvojom prípade je pokrok ale je tam úplne zbytočné, napájaj to priamo z vn trafa (jednosmerné pulzy):CITACE

To jako myslíš vážně? Myslím, že výkon dodaný do vstupu vysílače je podstatný, a já nemám porovnání mezi tím mým výtvorem a originálním Fischer Diathermy z roku 1920. Proč to mám napájet přímo z VN trafa (jednosměrné pulzy)??? Dyť k úpravě na jednosměrné pulzy dochází právě díky oněm elektronkám 1B22, jsou popsané přímo jako "Hydrogen sparkgap/gas diode" jednosměrnou propustnost jim umožňuje vrstva radioaktivního materiálu na jedné z elektrod.
Napodobeninu Fischer medical (tesla coil) jsem použil protože to tak je ve videu, toť vše. Buď Eric neměl jiný vhodnější zdroj, a nebo to používá zcela záměrně!
Schéma z pokusu http://www.gestaltreality.com/wp-conten ... ircuit.jpg
Jednoduchý, jasný, primitivní.

Já myslím, že mám slabou (čajíček) napodobeninu toho, co to celé napájí. Co si myslíš ty?


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Waldes píše:Okrem toho ty opäť robíš Lodgeho cievku. Tam sa ukladajú závity tesne aby bola čo najväčšia parazitná medzizávitová kapacita, tam sa ladí do rezonancie primár / sekundár a takto vzniknutá pásmová priepust ti rozhodne nebude fungovať ako TC !!!
Podívej se na fotky, závity nemám těsně na sobě, je mezi nimi 7mm :ethink:
TC se neladí? Tys četl ten článek od gewa viď ? Já si myslím, že řada věcí v něm napsaných je pohádka. Je to hledání modrý víly, co má udělat z robota opravdového kluka :lol:


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od Waldes »

S tebou je to ťažké, chceš urobiť Teslov transformátor ale zásadne sa pridŕžaš rád ako zostrojiť Lodgeho cievku. Človek ti naznačuje, potom dokonca priamo napíše, že kde robíš chyby a ty namiesto toho, aby si sa nad tým zamyslel ma ideš presviedčať, že to robíš správne ... Začnem od konca :
pdp7 píše:Tys četl ten článek od gewa viď ? Já si myslím, že řada věcí ……
Gewov článok som síce čítal ale až roky po tom, čo som sám došiel k podobným uzáverom!!! V Gewovej práci som nenašiel jedinú zásadnú chybu, v čom sa od neho odkláňam, je len jedna vec, samotné magnetické vyfukovanie nie je zázračné ale musí byť vhodne dimenzované a zladené s okolitým zapojením, čomu sa ty zubami nechtami brániš.
pdp7 píše: Podívej se na fotky, závity nemám těsně na sobě, je mezi nimi 7mm
Práveže som si pozrel fotky, a medzeru medzi závitmi máš tak akurát na primárnej cievke, sekundár je drôt opretý o drôt na rozdiel od originálu
pdp7-eric.jpg
takže o nejakom replikovaní nemôže byť ani reči.
pdp7 píše:To jako myslíš vážně? Myslím, že výkon dodaný do vstupu vysílače je podstatný …
Výkon dodaný do vysielača je podstatný ale ty sa pýtaš a citujem ešte raz aby si si to uvedomil
pdp7 píše: Neví někdo jaký má výkon ono VN trafo 120/5000V ve Fischer Diathermy machine (shortwave) rok 1920?
čiže na trafo, ktoré ten prístroj napája, čo je diametrálne odlišný údaj od VF výkonu idúceho von z prístroja !!! Nemáš originál ale poradil som ti ako ho účinne nahradiť tak aby ti to fungovalo no ty opäť oponuješ ...

Merať rezonanciu systémom generátor / osciloskop sa dá no nie je to najpresnejšie nakoľko je obvod značne tlmený, lepšie a ďaleko presnejšie je klasické GDO pri dnešných možnostiach doplnený o digitálny merač frekvencie.
Waldes
Nemáte oprávnění prohlížet přiložené soubory.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Samozřejmně, svatý Nikola a Eric se replikovat nedá, oba dva jsou něco jako bozi co? :lol:

PS: drát není opřený drát, izolace je opřená o izolaci je to koaxiální kabel (20 závitů), kabel je tlustý 7mm. Ok není to vzduch. V originále jsou vždy dva závity na sobě pak mezera zase dva závity atd. celkem 20 závitů.


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od Waldes »

To akože v tvojej predstave ten vodič tienenia pol milimetra pod povrchom izolácie možno zanedbať ? :shock: A tá plocha toho tienenia !!! :shock:
Waldes


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Ne to určitě ne. Ale mě už to nebaví. Takový práce a všechno k hov*** :bhead:


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Tak jsem si zase trochu hrál a použil jsem jiný zdroj. Projevy "radiant electricity" jsou ale přesto podstatně slabší než na videu. K vakuové žárovce připojené mezi paty sekundárů se sice "lepí" proužek měděné fólie ale ten kondenzátor jedním koncem uzemněný nenabiji. Žádná jiskřička ani bliknutí doutnavky při jejím připojení.

To přisávání proužku mědi jsem zkoušel natočit mobilem, ale je tam prd vidět, ta rozsvícená žárovka přehluší veškerý obraz. Kameru nemám.


pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Už asi vím kde je chyba http://www.gestaltreality.com/wp-conten ... -McKay.jpg

Na místě těch MICA (.05μF) kondenzátorů se nejspíš spletli o řád a má tam být .005μF, jinak by frekvence nebyla cca 2.3MHz zřejmá z tohoto http://www.gestaltreality.com/wp-conten ... cope-1.jpg

Napravím a pak poreferuji.


Uživatelský avatar
Waldes
Zasloužilý člen
Příspěvky: 460
Registrován: pon 22 kvě 2006 20:52
Bydliště: planeta Zem, Slovensko
Dal: 262 poděkování
Dostal: 43 poděkování
Kontaktovat uživatele:

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od Waldes »

pdp7 píše:Už asi vím kde je chyba http://www.gestaltreality.com/wp-conten ... -McKay.jpg ...........
Nechcem Ťa sklamať ale tá schéma nie je kompletná ... alebo ty tam niekde vidíš taký jeden nepodstatný detaiľ - iskrište ?
Waldes.


Nieje nič nové, len zabudnuté ...
pdp7
Starší člen
Příspěvky: 167
Registrován: stř 31 črc 2013 16:14
Bydliště: Nádražní 282, Zákupy
Dal: 3 poděkování
Dostal: 46 poděkování

Re: Teslové prístroje a objavy

Příspěvek od pdp7 »

Vím že tam chybí jiskřiště, taky mi tam hned chybělo při prvním pohledu. Navíc se to píše v komentářích a taky se tam píše, že kmitočet systému (tedy těch dvou traf podle patentu) je přizpůsoben kmitočtu diathermického přístroje.


Odpovědět

Zpět na „Asociacie UFO Badatelov - http://www.aufob.org“